X Niedziela Zwykła

1. Dziś X Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.

2. We wtorek, 12 czerwca obchodzimy 19. rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Zamościu. W Katedrze Zamojskiej odbędzie się IV Diecezjalny Dzień osób z niepełnosprawnością. Msza święta o godz. 10.00. wieczorem, na Zamojskim Rynku odbędzie się „ Wielki Koncert Papieski”. Informacje szczegółowe znajdują się na plakacie w tablicy ogłoszeń.

2. We środę,13 czerwca, wspominamy dzień, w którym zostali ogłoszeni błogosławionymi ks. Zygmunt Pisarski i Stanisław Kostka Starowieyski, męczennicy czasu II wojny światowej, są związani z naszą Diecezją.

3. środa to także dzień, kiedy wspominamy objawienia Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do Kościoła Parafialnego. Prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej według planu: godz. 16.00 – część radosna – mieszkańcy Białowoli i Zalesia, godz. 16.30 – część światła –mieszkańcy Lipska Kosobud, osiedla przy Kościele i Borku; godz. 17.00 – część bolesna – mieszkańcy Lipska i Lipska Polesia, godz. 17.30 – cześć chwalebna – mieszkańcy Szewni i Czrnowody. Prosimy by oprawę liturgiczną Mszy świętej w tym miesiącu poprowadzili mieszkańcy Zarzecza.

4. W następną niedzielę, 19 czerwca, na cmentarzu parafialnym o godz. 18.00 będzie sprawowana Eucharystia. Tradycyjnie modlitwa wypominkowa za zmarłych 30 min. przed Mszą św.

6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.