II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na „Fundusz Caritas”.
  2. Dziś również z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg.
  3. Odpust w Zarzeczu z sumą o 12.00. Msze św. w Lipsku o 8.00 i 10.00.
  4. We wtorek, 30 kwietnia, obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W tym dniu przypada także dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.
  5. Od środy 1 maja po Mszach św. wieczornych zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
  6. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. U nas w kościele i w kaplicach wyjazdowych Msze św. w porządku świątecznym. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do spowiedzi, tych którzy jej potrzebują podczas tygodnia. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Chorych odwiedzimy od godz. 14.00.

1. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. w Białowoli o godz. 9.00.
  2. W najbliższą sobotę, 4 maja, w Katedrze o godz. 10.00 święcenia diakonatu.
  3. Za tydzień po sumie zmiana tajemnic Żywego Różańca. Taca inwestycyjna.
  4. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Piotr Piech i Małgorzata Maria Neścior, zap. I.