XII Niedziela Zwykła rok C – 23.06.2019 r.

1. Dzisiaj przypada Dzień Ojca. W naszej wspólnocie dziś gości i Słowo Boże głosi ks. prof. dr hab. Stanisław Araszczuk z Legnicy.

Msza św. na cmentarzu o godz. 18.00.

Po Mszy o 18.00 w kościele parafialnym kolejna próba asysty przed jutrzejszymi uroczystościami.

1. W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to również dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy oraz nasz odpust parafialny połączony w tym roku z przeżywanym Jubileuszem 100-lecia Parafii. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 12.00 – suma i o 18.00. Nie ma Mszy św. w kaplicach dojazdowych.
  2. We wtorek wyjazd naszych ministrantów na 3-dniowe rekolekcje w Tatry Polskie. Zmiana godziny wyjazdu: wyjeżdżamy o godz. 5.00.
  3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.
  4. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.