1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.

2.W czwartek rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynęcji.

3. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku i urlopów, dla rolników to okres intensywnej pracy. Módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw.

4. W piątek, 2 sierpnia, w kościołach parafialnych będzie możliwość zyskania odpustu zupełnego „ Porcjunkuli”. W tym dniu wyrusza XXXVII piesza Diecezjalna Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska na Jasną Górę.

5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej Tygodnika Niedziela. Temat nr. brzmi: „Broń” na muzułmanów.

6. W sierpniu będziemy obchodzić następujące uroczystości:
11.08 – odpust ku św. Romana o godz.12.00 wraz z poświęceniem kapliczki czego dokona ks. bp senior Jan Śrutwa,
15.08 – w Uroczystość Wniebowzięcia NMP (dożynki parafialne o godz.12.00),
18.08. Msza św. na cmentarzu o godz.18.00,
25.08. odpust w Białowoli ku czci NMP Częstochowskiej.

7. Zapowiedz przedmałżeńska:
Orzeł Mateusz i Kuźma Marlena,
Łapa Patryk i Dziwota Iwona,
Binduga Jarosław i Surmacz Anna.

8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca w naszej wspólnocie to Niedziela adoracyjna. Taca jest przeznaczona na nasze inwestycje parafialne.

8. Życzymy błogosławionego nowego tygodnia i miesiąca.