XXVII Niedziela Zwykła – 07.10.2018 r.

1. Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca. Tradycyjnie ofiary z tacy są przeznaczone na nasze inwestycje parafialne. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Caritas.
  2. Trwamy w miesiącu poświęconym Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania różańca w naszym kościele parafialnym codziennie przed Mszą św.
  3. W sobotę wspominać będziemy objawienia Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do Kościoła Parafialnego. Prosimy o poprowadzenie modlitwy różańcowej według planu:

– godz. 16.00 – część radosna – mieszkańcy Lipska Kosobud, osiedla przy Kościele i Borku,

– godz. 16.30 – część światła – mieszkańcy Lipska,

– godz. 17.00 – część bolesna – mieszkańcy Zarzecza,

– godz. 17.30 – cześć chwalebna – mieszkańcy Szewni, Czarnowody i Lipska Polesia.

Prosimy by oprawę liturgiczną Mszy św. w tym miesiącu poprowadzili mieszkańcy Białowoli i Zalesia.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. Za tydzień, w niedzielę, XVIII Dzień Papieski, upamiętniający pontyfikat św. Jana Pawła II. Zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. Za tydzień, 14 października, Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwach pamiętamy o nauczycielach, wychowawcach i katechetach.
  3. Jak słyszeliśmy w zeszłą niedzielę, organizowany jest wyjazd dla ministrantów i młodzieży naszej parafii do Rzeszowa na tor kartingowy, kręgle i Wyjazd będzie miał miejsce w ostatnią sobotę listopada. Zapisów można dokonać jeszcze tylko dzisiaj.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze Niedzieli ciekawe artykuły. Temat numeru: 40 lat walki o życie.
  5. Młodzież zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św., a ministrantów po sobotniej Mszy św.
  6. W przyszłą niedzielę, z racji przypadającego wtedy Dnia Papieskiego, aby przedłużyć świętowanie i wspominanie osoby Jana Pawła II, po każdej Mszy św. będziemy mieli możliwość zakupienia ulubionego ciastka papieża – papieskiej kremówki. Z taką inicjatywą wychodzą nasi ministranci, chcąc tym samym pozyskać środki na wspólny wyjazd wakacyjny. Zechciejmy wesprzec chłopców w tym dziele, a rodzicom – szczególnie mamusiom ministrantów już teraz składamy podziękowanie za przygotowanie tych przepysznych smakołyków dla wszystkich parafian. Z góry wielkie „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy sercem otwartym i darem materialnym obdarzą naszych ministrantów. Spotkanie rodziców związane z pakowaniem ciast – w sobotę po Mszy św. na starej plebanii.