Marsz w obronie katolickich mediów i wolności słowa


Parlamentarzyści Ziemi Zamojskiej Jerzy Chróścikowski i Sławomir Zawiślak, Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Organizacje Patriotyczne i Społeczne, zapraszają wszystkich, którzy chcą publicznie zademonstrować swoją miłość do Ojczyzny, poprzeć jej prawa do wolności słowa i wyrazić sprzeciw wobec działań szykanujących katolickie media, w tym Telewizję TRWAM – na Marsz w obronie katolickich mediów i wolności słowa, który odbędzie się w sobotę, 19 maja br.
Marsz rozpocznie się w kościele Matki Bożej Królowej Polski, uroczystą Mszą Świętą, o godz. 12.00, której będzie przewodniczył Ks. Prof. filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – Tadeusz Guz. Podczas marszu uczestnicy udadzą się pod Delegaturę Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i na Rynek Wielki pod Urząd Miasta. Prosimy zabrać ze sobą transparenty, flagi, szturmówki i kwiaty. Marsz zakończy się około godz. 15.00 i będzie miał charakter pokojowy.

Organizatorzy

Zamość, 10.05.2012 r.