8 Niedziela zwykła 2 III 2014

1.   Dziś  rozpoczyna się 47 Tydzień trzeźwości. Jest to również Pierwsza Niedziela Miesiąca – adoracyjna, po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
2.    W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa.  W raz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Tego dnia obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Msze święte tego dnia w naszej parafii w Lipsku o 7:30 i 18:00, w Zarzeczu o 16:00, w Białowoli o 17:00.

3.    Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, droga krzyżowa w każdy piątek w Lipsku o 16:00, w Zarzeczu o 15:30 i w Białowoli o 16:30, Gorzkie Żale w Lipsku po sumie w Białowoli o 8:45 w Zarzeczu po Mszy Św. Za odprawienie drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
4.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Do chorych wyruszę od godz. 9:00 odwiedzę wszystkich chorych proszę cierpliwie czekać.
5.    Zbiórka ministrantów w sobotę o 13:00.  Zapraszam do obejrzenia filmu.
6.    Wprawdzie do kolejnej – trzydziestej drugiej pielgrzymki pozostało jeszcze kilka miesięcy, jednak troszcząc się o jej rozwój, po uzgodnieniu z Biskupem Diecezjalnym, Marianem Rojkiem, zwracamy się z prośbą o wsparcie tego dzieła poprzez ofiary składane do puszek w niedzielę, 9 marca br.Za wsz
elkie ofiary oraz przejawy życzliwości serdecznie dziękujmy i zapewniamy o modlitwie w czasie Pielgrzymki, na którą już dziś wszystkich zapraszamy. Dyrektor pielgrzymki ks. Michał Moń.
7.    Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim. 1. Art. „Do papieża Franciszka – po umocnienie”, 2. Art. „Przez krzyż do chwały”, 3. Art. „Mamy dobrą wiadomość: zaczyna się Wielki Post”