żniwa

18 Niedziela Zwykła 3 VIII 2014

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Pierwsza Niedzielę miesiąca, dlatego po Mszy św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu alkoholizmu podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.

3. W środę, 6. sierpnia, Święto Przemienienia Pańskiego.

4. W sobotę, 9. sierpnia, Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

5. W przyszła niedzielę nastąpi zmiana godzin odprawiania Mszy Świętych ze względu na Odpust ku czci św. Romana. W Lipsku Msza św. o 7:30, w Białowoli o 9:00, w Zarzeczu o 10:15, Odpust w kapliczce o 12:00. Bardzo serdecznie zapraszam.

6. Pamiętajmy w naszych prywatnych modlitwach o rolnikach modląc się o dobrą pogodę na czas zbiorów, a także za przebywających na wakacjach i urlopach.

7. Zapowiedzi przedślubne:

zapowiedź druga: Lupa Zbigniew, kawaler z Białowoli parafia tutejsza i Jakubczak Ewelina, panna z Zarudzia parafia Złojec;

zapowiedź pierwsza: Kraczykiewicz Łukasz, kawaler z Lipska i Greszta Jolanta, panna z Krasnobrodu.

8. Zachęcam do nabycia Tygodnika Niedziela, gdzie tematem numeru jest Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński.