OGŁOSZENIA

5 Niedziela Wielkiego Postu 6 IV 2014

1. Trwają rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych droga krzyżowa w każdy piątek w Lipsku o 18:00, w Zarzeczu o 15:30 i w Białowoli o 16:30, Gorzkie Żale w Lipsku po sumie, w Białowoli o 8:45 w Zarzeczu po Mszy Św. Ciągle  zapraszamy również w piątek młodzież z całej parafii i wszystkich chętnych tym razem na adorację krzyża na godz. 19:30.

3. Za tydzień niedziela Meki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa, podczas której odbędzie się poświęcenie palm. O godz. 12:00 odbędzie się procesja palmowa od wokół kościoła. Przypominamy o dwóch konkursach na najładniejszą i największą palmę w dwóch kategoriach dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Rozstrzygnięcie konkursu w niedziele palmową po Mszy Św. Pod uwagę będą brane tylko palmy wykonane własnoręcznie.

4. W Niedzielę Palmową nasz parafialny teatrzyk „Uciecha” zaprasza na Misterium Męki Pańskiej o godz. 19:00 do kościoła parafialnego.

5. Dziękujemy za podcięcie drzew pracownikom Gminy Zamość, za uprzątnięcie gałęzi sołtysowi wsi Zarzecze panu Mirosławowi Zams, oraz strażakom OSP Lipsko, także strażakom OSP Białowola za czyszczenie rynien na kościele.

6. Tradycyjnie można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary Bóg zapłać.

7. Spotkanie teatrzyku dziś o godz. 18:00, zbiórka ministrantów w środę o godz. 16:30.

8. Za tydzień obchodzimy również pierwszą rocznicę wyboru papieża Franciszka, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W czwartek 10 kwietnia 4 rocznica katastrofy smoleńskiej, a w niedzielę Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

9. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na KRZ.

10.  Zapowiedzi przedślubne: zap 1. Jakub Podoba kawaler z Rachań par. Rachanie i Magdalena Solska panna z Lipska par. tut.

11. Caritas polska zachęca do nabycia Paschalików wielkanocnych w cenie 5 zł. Jest to nasza materialna pomoc względem osób potrzebujących.

12.  Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela”, szczególnie polecamy artykuły: „9 lat bez Jana Pawła II” ; „Najgorsza prawda jest lepsza od kłamstwa” ; „Majdan w sejmie”.