OGŁOSZENIA

XIX Niedziela Zwykła 9 VIII 2015

  1. Trwa miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także miesiąc szczególnej troski o trzeźwość w narodzie.

  2. W piątek, 14 sierpnia, przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to również dzień modlitwy za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

  3. W sobotę, 15 sierpnia, Wniebowzięcie NMP, w tradycji ludowej – święto MB Zielnej. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Pamitętajmy o modlitwie za poległych w obronie wiary i Ojczyzny.

  4. Odpust w Białowoli ku czci MB Częstochowskiej odbędzie się 23 sierpnia o godzinie 12:00. W związku z tym Msze św. w kościele parafialnym odprawione zostaną o godz. 7:30 i 10:15, w Zarzeczu o godz. 9:00.

  5. Z racji zbliżającego się odpustu w Białowoli (24.8.) sprawowana będzie 16 sierpnia Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 18:00 w intencji zmarłych tu spoczywających i za zmarłych z naszych rodzin.

  6. Polecamy Bogu tegoroczne zbiory. Dożynki gminne w naszej parafii odbędą się 30 sierpnia.

  7. Polecamy nowe wydanie tygodnika katolickiego „Niedziela”. Temat numeru: „Z Maryją ratuj człowieka – pielgrzymki do sanktuariów maryjnych”.

Szczęść Boże na cały tydzień!