O G Ł O S Z E N I A

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocny1 kwietnia 2013 r.

1. W imieniu społeczności akademickiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego bł. Jana Pawła składam serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na rzecz tej uczelni.

2. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za pobożne przeżywanie Wielkiego Postu od Środy Popielcowej, który zakończyliśmy: za obecność na drogach krzyżowych, Gorzkich Żalach, wypełnianie postanowień wielkopostnych, post, ofiary, jałmużnę. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję tym, którzy włączyli się w przygotowanie do świąt Wielkanocnych. Najpierw dziękuję ks. Krystianowi naszemu wikariuszowi za pomysły z natchnienia Bożego w przygotowaniu Misterium Paschalnego. Za tak mądre przygotowanie młodych ludzi z naszego teatru „Uciecha” do inscenizacji o Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu Chrystusa. Za przygotowanie wraz z młodzieżą Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa. Młodzieży za autentyzm w przeżywaniu prawd, które mogliśmy obejrzeć i przeżyć osobiście we wnętrzu naszego serca. Alumnowi Kamilowi za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg Triduum. Lektorom i ministrantom z całej parafii za obecność i zaangażowanie na procesji w Niedzielę Palmową z cmentarza do kościoła, Drogę Krzyżową, czuwanie przy Grobie Pana Jezusa i oprawę liturgiczną w czasie całego Triduum Paschalnego. Naszym druhom strażakom z OSP Białowola  i OSP Lipsko za chętne i serdeczne podjęcie czuwania przy Grobie Pana Jezusa i aktywne uczestniczenie na Rezurekcji. Naszej orkiestrze OSP Białowola na czele z panem Andrzejem Greszta za uświetnienie procesji Rezurekcyjnej i Mszy świętej. Naszemu Panu organiście Stanisławowi Momot za dzielenie się swoim talentem muzycznym i wokalnym. Naszym zespołom śpiewaczym: Paniom z „Echo Lipska” z Lipska i „Białowolankom” z Białowoli. Naszym scholankom: dziewczętom z całej parafii, za piękny śpiew. Wszystkim mężczyznom i kobietom zaangażowanym w procesję o poranku Wielkanocnym. Osobom z Lipska, z kolejki, za sprzątanie kościoła. Pani Teresce Gmitrzuk za całoroczną troskę o czyste obrusy w kościele. Wszystkim wymienionym i tym którzy chcą być anonimowi składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”.

3. W wtorek przypada 8 r.  śm. bł.  Ojca Świętego Jana Pawła II . Módlmy się o Jego rychłą kanonizację.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych ks. proboszcz pojedzie od godz. 9:00, ks. Krystian od godz. 8:00.

5. Trwamy w uroczystym świętowaniu Oktawy Wielkanocy. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

6. Za tydzień 2 Niedziela Wielkanocny, jest świętem Miłosierdzia Bożego, a zarazem dniem odpustu ku czci św. Miłosierdzia Bożego w Zarzeczu. Uroczysta Msza św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 12:00. Mszy przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Hawro, wikariusz parafii Bondyrz.

7. Przyszła niedziela jest świętem patronalnym „CARITAS”. Po każdej Mszy św. do puszek będą zbierane ofiary na rzecz potrzebujących.

8. Zdjęcia ze świąt będą na stronie internetowej naszej parafii pod adresem: parafia-lipsko.pl

9. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli”. 1. Art. „Pewność Zmartwychwstania – rdzeń naszej wiary”, 2. Art. „Zdjęcia i opis Całunu Turyńskiego”, 3. Art. „Wietnamscy katolicy w Polsce”. Dodatek – Zdjęcia Ojca Świętego Franciszka

10. Opiece Matki Bożej i naszego patrona zawierzmy nasze rodziny i wszystkich wracających do swoich domów gości. Pod Twoją obronę…