22 Niedziela Zwykła

1. 09. 2013 r.

1. Przeżywamy I niedzielę miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Taca w Białowoli na pokrycie kosztów na fakturę za drzwi do kaplicy.

2. Dzisiaj obchodzimy 74 rocznicę  wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych w obronie naszej Ojczyzny.

3. W dniu dzisiejszym Dożynki Gminy Zamość w Szopinku. Rozpoczęcie o godz. 13:30 Formowaniem Korowodu Dożynkowego. Program na tablicy ogłoszeń i na stronach internetowych. Za tydzień dożynki diecezjalne w Krasnobrodzie.

4. Dzieci i młodzież jutro rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Lipsku i Białowoli o godz. 9:00. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 8:45. Na wspólną modlitwę zapraszam uczniów i rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły. Autobus w Lipsku Polesiu będzie o godz. 8:30.

5. Spotkanie dla ministrantów w poniedziałek o godz. 17:00. Chłopcy chętni do służby ministranckiej mogą zapisywać się u ks. Krystiana.

6. Do chorych w I piątek miesiąca ks. Krystian i ks. proboszcz pojedzie od godz. 9:00. Wieczorem spowiedź w Zarzeczu, Białowoli i Lipsku dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

7. Za tydzień poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych: w kościele parafialnym Lipsku, i w kaplicach w Białowoli i Zarzeczu. Ofiarami na tacę wspieramy Diecezjalne WSD.

8. Pielgrzymka szlakiem błogosławionego Jana Pawła II.

9. Jest do nabycia kolejny numer tygodnika „Niedziela”: 1. Art. „Egipt – reżim islamski”, 2. Art. „Polska walczyła nawet osamotniona”, 3. Art. „Batalia o Polskę”.

10. We czwartek pożegnaliśmy ś.p. Stanisława Wróbla z Lipska, który przeżył 63 lata. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.

11. Za przyczyną Matki Bożej dziękujmy Bogu za otrzymywane przez nas łaski, prośmy za dzieci i młodzież rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny, za dyrekcje szkół, nauczycieli i pracowników szkół, w intencji naszych rodzin i osobistych intencjach.