OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 01.05.2016

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

 

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.
  2. Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypadałoby wspomnienie dowolne św. Józefa Rzemieślnika, gdyby nie niedziela wielkanocna. Jest to dzień, w którym kierujemy spojrzenie na ludzi pracy, a także na pracę jako wartość, poprzez którą człowiek nie tylko zdobywa środki utrzymania, ale również rozwija się jako człowiek.
  3. W nadchodzącym tygodniu, 3 maja we wtorek będziemy obchodzili uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą odprawiane tak jak w niedzielę.
  4. Od dzisiejszej niedzieli począwszy rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Będą odprawiane codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00.
  5. W czwartek po Mszy świętej spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a w piątek po Mszy świętej i po nabożeństwie majowym odbędzie się spotkanie młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania.
  6. Jutro przypada narodowe święto flagi. Kto może, niech wywiesi flagę narodową w oknach swojego domu lub mieszkania. Niech to będzie wyraz naszej dumy z przynależności do wspólnoty Polaków i przywiązania do tradycji narodowych.
  7. Przed nami pierwszy piątek miesiąca. Odwiedzimy chorych w piątek od godz. 9.00.
  8. W przyszłą niedzielę, 8 maja obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  9. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. artykuł nt. ślubów jasnogórskich.