1. Serdecznie dziękuję za piękny i pobożny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowane 4 ołtarze mieszkańcom Lipska, Gospodarstwa Rybnego i Topornicy.
2. Z kalendarza liturgicznego rozpoczętego tygodnia: jutro przypada wspomnienie św. Barnaby apostoła; we środę św. Antoniego z Padwy – prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek bł. Michała Kozala biskupa i męczennika.
3. We środę Mszą św. sprawowaną o g. 18.00 rozpoczniemy drugie nabożeństwo fatimskie – po zakończonej Eucharystii odbędzie się procesja różańcowa.
4. W najbliższy czwartek przypada „Oktawa Bożego Ciała”. Po Mszy św. o g. 18.00 pójdziemy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy wokół kościoła. Po liturgii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i małych dzieci. Zapraszamy dziewczynki z klas II i III do sypania kwiatów; chłopców do niesienia emblematów procesyjnych. Prosimy o włączenie się w obsługę procesji wszystkie wspólnoty naszej parafii tak, jak to miało miejsce w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
5. Do czwartku przyjmujemy zapisy i wpłaty na wyjazd klas 2 i 3 szkoły podstawowej do Bałtowa, Kałkowa Godowa i na Święty Krzyż. Cena 70 zł. (W zależności od ilości osób). Wyjazd odbędzie się w poniedziałek 18 czerwca wyjazd o 6:00 rano powrót o 21:00.
6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o świętość życia kapłanów. Z racji na uroczystość tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. W sobotę 16 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
8. Za tydzień będziemy gościć ks. prof. Franciszka Drączkowskiego, który wygłosi kazania z racji 20 rocznicy święceń kapłańskich ks. proboszcza i pierwszej rocznicy święceń ks. wikariusza.
9. W przyszłą niedzielę Msza św. na cmentarzu za zmarłych przed odpustem ku czci św. Jana Chrzciciela o godz. 18:00. Różaniec z wypominkami o godz. 17:15.
10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Odczytać ofiary.
11. Zapraszamy na obiekty sportowe na kolejne mecze euro wyświetlane na zewnątrz. Dziś mecz na żywo na naszych obiektach o godz. 15:00 z klubem Zryw Ulhówek.
12. Zapowiedzi przedślubne: II: Karol Laskowski, kaw. z Białegostoku, par. św. Jadwigi i Joanna Sapiło z Lipska par. tut.
13. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli”.