łódź

 

OGŁOSZENIA

XIX Niedziela Zwykła 10 VIII 2014

 1. Trwa miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, pamiętajmy w swych modlitwach o poległych za naszą wolność.

 2. Sierpień jest także miesiącem szczególnej troski o trzeźwość w narodzie, módlmy się za osoby zmagające się z uzależnieniem alkoholowym i ich rodziny.

 3. W czwartek, 14 sierpnia, przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to również dzień modlitwy za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

 4. W Piątek, 15 sierpnia, Wniebowzięcie NMP, w tradycji ludowej – święto MB Zielnej. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 5. Odpust w Białowoli ku czci MB Częstochowskiej odbędzie się 24. sierpnia o godzinie 12:00. W związku z tym Msze św. w kościele parafialnym odprawione zostaną o godz. 7:30 i 10:15, w Zarzeczu o godz. 9:00.

 6. Z racji zbliżającego się odpustu w Białowoli (24.8.) sprawowana będzie 17. sierpnia Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 18:00 w intencji zmarłych tu spoczywających i za zmarłych z naszych rodzin.

 7. Polecamy Bogu tegoroczne zbiory. Terminy dożynek:

  – dożynki parafialne – Lipsko, 31. sierpnia, godz. 12:00;

  – gminno-parafialne w Żdanowie – 7. września;

  – ogólnopolskie – 8. września, Jasna Góra;

  – diecezjalne – 14. września w Krasnobrodzie.

 8. Polecamy nowe wydanie tygodnika katolickiego „Niedziela”. Temat numeru: Papież Franciszek w Korei: „ten Kościół zdumiewa uczonych”. Warto zapoznać się także z innymi artykułami o aktualnych sprawach polityczno-społecznych.