O G Ł O S Z E N I A

 

32 Niedziela Zwykła

 

10. 11. 2013 r.

 

 

 1. Dzisiaj w 2 niedzielę listopada przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, szczególnie w Nigerii. Po każdej Mszy świętej zbierane są ofiary do puszek na pomoc dla prześladowanych. Niech ten dzień obudzi naszą wrażliwość i solidarną więź z tymi chrześcijanami, którzy za swą wiarę doświadczają prześladowania, bólu i braku dachu nad głową. Bóg zapłać za ofiar do puszek na pomoc dla prześladowanych chrześcijan.

2. Jutro obchodzimy narodowe Święto Niepodległości, modlimy się za Ojczyznę. W naszej parafii Lipsko odbędą się główne uroczystości organizowane wspólnie z Urzędem Gminy Zamość. Mszy świętej przewodniczyć będzie proboszcz parafii Lipsko, homilię wygłosi ks. prof. dr hab. Artur Katolo. Oprawę Mszy Świętej zapewnią: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Białowola oraz zespoły: Echo Lipska, Białowolanki i Roztoczanki. O godz. 11:15 Po Mszy Świętej na placu Szkoły Podstawowej w Białowoli nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem – mogiłą ofiar pomordowanych przez hitlerowców. O godz. 11:30 Dalsza część obchodów będzie mieć miejsce w świetlicy wiejskiej w Białowoli. Tam Teatr Uciecha z naszej parafii Lipsko wykona sztukę pod tytułem „Dwa głosy o 11 listopada”. Będzie można też wysłuchać koncertu zespołów: Echo Lipska, Białowolanki i Roztoczanki.

3. Za tydzień taca na budownictwo kościelne.

4. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 17:00, przygotowana jest niespodzianka.

5. Jutro wspomnienie świętego Marcina z Tours, biskupa, we wtorek świętego  Jozafata, biskupa i męczennika, natomiast w środę pierwszych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza , Izaaka i Krystyna.

6. Jest do nabycia „Niedziela”1. Art. „Rodzina na celowniku gender”, 2. Art. „Czym byłby świat bez religii”, 3. Art. „95-ta rocznica odzyskania niepodległości”, 4. Art. „Solidarni z prześladowanymi”, są kalendarze KRZ i rolników.

7. Opiece Matki Bożej polecajmy naszych braci i siostry prześladowanych z powodu chrześcijańskiej wiary, wypraszając im potrzebne moce ducha, a prześladowcom łaskę opamiętania i przemiany życia, polecajmy też nas samych i tych, którzy prosili nas o modlitwę: Pod Twoją obronę…

8. Odeszła do wieczności śp. Maria Zięba z Lipska, przeżyła 66 lat. R.I.P.

 

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

Ks. Andrzej Traczykiewicz – Proboszcz Parafii