O G Ł O S Z E N I A

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Matki Odkupiciela 1. I. 2012 r.

Nowy Rok

1. Ojciec Święty Benedykt XVI, w dniu 29 grudnia 2011 r., mianował arcybiskupem metropolitą częstochowskim dotychczasowego Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego Wacława Depo. Dziękczynna Eucharystia za posługę naszego Pasterza zostanie odprawiona w niedzielę, 8 stycznia o godz. 12:00 w Katedrze Zamojskiej. Uroczystość Ingresu Abpa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, do Archikatedry w Częstochowie, odbędzie się 2 lutego o godz. 11:00.

2. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – zwana świętem Trzech Króli. Msze św. będą jak w niedziele. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na każdej Mszy św. błogosławienie kadzidła i kredy, którą znaczymy drzwi domów chrześcijańskimi znakami, wyrażającymi nasze wyznanie wiary i pragnienie Bożego błogosławieństwa. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny.

3. Jasełka w wykonaniu Parafialnego Teatrzyku „Uciecha” oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej z Lipska odbędą się w święto Trzech Króli w remizie w Lipsku o godz. 15:00 a w Białowoli w przyszłą niedzielę o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 będziemy gościć zespół z Biłgoraja, który zagra na Mszy św. a potem wystąpi z krótkim koncertem.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Z tej racji że I piątek wypada w Trzech Króli do chorych udamy się dopiero w lutym.

5. Porządek wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień:

Poniedziałek, 2 stycznia: Lipsko – strona Ośrodka Zdrowia – od godz. 9:00 ks. proboszcz od sklepu, od godz. 9:00 – ks. wikariusz od Białowoli.

Wtorek, 3 stycznia: Lipsko – strona szkoły od godz. 9:00 – ks. proboszcz od sklepu, od godz. 9:00 – ks. wikariusz od Białowoli.

Środa, 4 stycznia: Czarnowoda i Szewnia Górna od godz. 14:00 – 2 księży

Czwartek, 5 stycznia: Lipsko Kosobudy od godz. 14:00 – 2 księży

Sobota, 7 stycznia: Zarzecze od 9:00 – 2 księży

8. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim.