NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 1.04.2012 r.

1. W dniu dzisiejszym planujemy modlitwę za zmarłych na cmentarzu, poświęcenie palm i procesję do kościoła parafialnego o godz. 11:30. Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą i największą palmę po sumie.

2. We środę odbyło się nadzwyczajne zebranie Rady duszpastersko-ekonomicznej. Spotkanie dotyczyło konieczności zabezpieczenia Kościoła i kaplic w związku z ostatnimi włamaniami do kaplicy w Majdanie Ruszowskim i w kościele w Łabuniach. Radni zadecydowali, że zakładamy system alarmowy w kościele parafialnym w Lipsku i w kaplicach w Białowoli i Zarzeczu. Po wykonaniu prac będzie ogłoszona składka od rodzin.

3. Nasz teatrzyk „Uciecha” zaprasza na misterium w dniu dzisiejszym na godz. 20:00.

4. Serdecznie dziękuję Państwu Stręciwilkom za Bratki a Paniom z Lipska wczoraj sprzątającym za posadzenie ich przy figurce Matki Bożej Fatimskiej.

5. Bóg zapłać za ofiary, składane na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

6. Jutro przypada 7 rocznica śmierci Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II. Pamiętajmy o modlitwie dziękczynnej za Pontyfikat naszego Rodaka.

7. Zapraszam młodzież z KSM oraz wszystkich chętnych do ubierania ciemnicy i grobu Pana Jezusa we wtorek na godz. 18:30.

8. Sprzątanie kościoła w Wielką Środę z rana i Wielką Sobotę o 12:30.

9. Zbiórka ministrantów i lektorów – próba asysty na święta obowiązkowo w Wielki Czwartek o godz. 14:00.

10. WIELKI CZWARTEK – dzień uwielbienia Boga za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja będzie trwała do godz. 22.00.
11. WIELKI PIĄTEK – dzień męki i śmierci na krzyżu Pana Jezusa obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy będzie trwała od 8 rano. Liturgia ku czci Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Zapraszam serdecznie naszych Druhów Strażaków do podjęcia straży przy Grobie Pana Jezusa a Was drodzy parafianie tradycyjnie o adorację. Adoracja Grobu Pańskiego w tym roku do 24:00. Droga Krzyżowa na zewnątrz kościoła o godz. 21:00, trasa po drodze wokół kościoła przez cmentarz – proszę zabrać ze sobą lampiony.

12. WIELKA SOBOTA – Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele parafialnym o 10:00 i 12:00, w Białowoli o 10:00, w Zarzeczu o 10:30, w Szewni Górnej przy krzyżu o 11:00.
LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ – rozpocznie się o godz. 19:00. Proszę wszystkich o przyniesienie świec.

13. WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msza św. rezurekcyjna rozpocznie się procesją o godz. 6.00 z udziałem naszej Orkiestry z Białowoli i asysty OSP. Kolejne Msze św. będą w Białowoli o godz. 9:30, w Zarzeczu o 10:45 i suma w Lipsku o 12:00.

14. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każda niedzielę. Taca z tego dnia tradycyjnie przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski bł. Jana Pawła II.

15. Są jeszcze do nabycia Baranki Wielkanocne Caritas.

16. W ostatnim sparingu przed rundą rewanżową A-klasy Metanoja Lipsko pokonała Sokoła Zwierzyniec 1:0.

17. Jest najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim. 1. Art. „W oczekiwaniu na kanonizację bł. Jana Pawła II”, 2. Art. „Kto zapłaci za nauczanie religii w szkołach?”, Dodatek: Płytka – program komputerowy do rozliczania podatnika i drukowania deklaracji podatkowych.

18. W związku z włamaniami do kościołów w Majdanie Ruszowskim i w Łabuniach, kradzieżą przedmiotów liturgicznych i dokonaną profanacją Najświętszego Sakramentu, dziś na zakończenie każdej Mszy św. modlimy się w intencji wynagradzającej za zniewagę Najświętszego Sakramentu oraz o Miłosierdzie Boże dla sprawców tego czynu i ich nawrócenie.