O G Ł O S Z E N I A

15 Niedziela Zwykła – 10. VII. 2011 r.

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszego Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

2. W dniach 15 – 16 lipca br. odbywać się będzie V Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium w Tomaszowie Lubelskim. Rozpoczęcie w sobotę apelem Maryjnym o g. 21.00; następnie procesja różańcowa i całonocne czuwanie. W niedzielę uroczysta Msza św. o g. 12.00 pod przewodnictwem Bpa Edwarda Białogłowskiego z Rzeszowa.

3. Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia: jutro obchodzimy wspomnienie św. Benedykta z Nursji – opata, patrona Europy; we wtorek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w środę świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta i w sobotę Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej.

4. Ks. Krystian Kotulski neoprezbiter, nowy wikariusz naszej parafii idzie w tym roku na pielgrzymkę do Częstochowy. Mamy nieustanne zaproszenie na wspólne wędrowanie do Matki Bożej. Organizatorzy XXIX Zamojskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszają od 2 sierpnia na wspólne rekolekcje w drodze. Hasło tegorocznej pielgrzymki: „Nie bójcie się być świętymi”. Wpisowe 100,- zł, kolejna osoba z rodziny 70,- zł, następna 35,- zł na znaczek, informator i chustę, ubezpieczenie i transport. Osoby niepełnoletnie do 16 roku życia muszą mieć opiekuna i pisemną zgodę rodziców, od 16 do 18 roku pisemną zgodę rodziców.

5. Wniosek: „Rozwijanie aktywności społeczności lokalnej poprzez remont połączony z modernizacją budynku świetlicy Parafialnego Ośrodka Kultury, Sportu i rekreacji w Lipsku” w zestawieniu rzeczowym wynosi 32 265,54 zł. Środki unijne to 22 585,88 zł. Wartość wkładu parafii 9 679,66 zł. W tym tygodniu została podpisana umowa na realizację tego wniosku. Bardzo proszę o zatroskanie w zrealizowaniu tych działań aby dzieci i młodzież z naszej parafii mieli się gdzie spotykać i rozwijać swoją kondycję fizyczną oraz się integrować.

6. Jest woda na cmentarzu. Nowa studnia już działa. Potrzebny będzie jeszcze odpowiedni podest. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim za składane ofiary na potrzeby cmentarza. Dla chętnych są do obejrzenia zdjęcia z wiercenia studni i montażu pompy.

7. Z aktualnego nr TK Niedziela polecam m.in. następujące artykuły: „Prymas działa w niebie” – o cudach i łaskach otrzymywanych za przyczyną sługi Bożego kardynała Wyszyńskiego; a także „Czy obecność w UE osłabiła Kościół w Polsce?” oraz „Patronka Madrytu czeka na młodych” – artykuł o przygotowaniach do XXVI Światowych Dni Młodzieży.

8. Zapowiedzi przedślubne: II: Sylwester Kucharski, kaw. z Jarosławca, par. N.S.P.J. w Jarosławcu i Dorota Jędruszczak z Lipsko Polesie, par. tut.; Marcin Bodzioch, kaw. z Lublina par. N.M.P. i Joanna Bielak, panna z Zarzecza, par. tut.

9. Dobremu Bogu zawierzajmy wypoczywających na wakacjach, nas samych i tych, którzy prosili nas o modlitwę; módlmy się w intencji chorych, bezrobotnych i załamanych na duchu.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Leszka Dziędziurko, z Zarzecza, który przeżył 42l. R.I.P…

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.