19 Niedziela Zwykła – 11. 08. 2013 r.

1. W dniu dzisiejszym doroczny odpust przy kapliczce ku czci św. Romana. Sumę odpustową o godz. 12:00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Tomasz Winogrodzki wikariusz z parafii pw. Św. Krzyża w Zamościu. Ks. Tomasz jest założycielem, prezesem i trenerem Diecezjalnego Klubu Sportowego Gaudium.

2. Podziękowania Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, Św. Romanowi. Podziękowania ludziom sumiście i kaznodziei, naszej młodzieży grającej w orkiestrze dętej OSP Białowola, dyrygentowi Andrzejowi Greszta, panu Janowi Lupa, który tradycyjnie jak co roku przywozi orkiestrę na odpust, pracownikom pana hrabiego Adama Zamoyskiego, naszemu alumnowi Kamilowi Boć, wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszego odpustu. Dziękuję sołtysowi wsi Lipsko panu Stanisławowi Osiak za przywiezienie już przez kolejny rok ławek abyśmy mogli siedzieć na Mszy świętej. Bóg zapłać.

3. Jutro wyrusza autokarowa pielgrzymka do sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy. Na szlaku pielgrzymkowym pragniemy odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej, kapliczkę przy źródełku, pójść na drogę krzyżowa, pojechać do św. Rocha, następnie do Zwierzyńca tam poczęstunek, lody, potem udamy się do Górecka Kościelnego do św. Stanisława, a następnie do Radecznicy na program rozpoczynający się o godz. 16:00. Będzie to jednocześnie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Wyjazd o godz. 7:00 obok kaplicy w Białowoli, następny przystanek w Lipsku k. Remizy, następny przy szkole i potem przy kościele w Lipsku. Planowany powrót po Apelu Jasnogórskim ok. 22:00.

4. We wtorek Msza św. o godz. 18.00 – nabożeństwo fatimskie. Na zakończenie procesja różańcowa.

5. We środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, męczennika z Auschwitz, dzień modlitwy za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach, we czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. W sobotę wspomnienie św. Jacka – prezbitera.

6. Między odpustem ku czci św. Romana a odpustem ku czci Matki Bożej Częstochowskiej planujemy za tydzień w niedzielę 18 sierpnia Mszę świętą na cmentarzu parafialnym o godz. 18:00, polecając zmarłych tam spoczywających.

7. Ofiara jaka ostatnio wpłynęła na potrzeby kościoła: Olejko Tadeusz z Białowoli 50 zł.

8. Podziękowanie za sprzątanie kościoła parafialnego. Tydzień temu zakończyła się kolejka.

9. Zapowiedzi przedślubne: Zap. I: Grzegorz Zgnilec, związany cywilnie, z Szewni Górnej, parafii tutejszej i Natalia Matwiejczuk związana cywilnie z Wólki Wieprzeckiej, parafia Kosobudy

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, jest kolejny tygodnik Niedziela.

11. Polecamy Panu Bogu tegoroczne zbiory. Parafialne dożynki połączone z odpustem ku czci Matki Bożej Częstochowskiej odbędą się 25 sierpnia w Białowoli.

12. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów. Dla innych czas pielgrzymowania: polecajmy ks. Krystiana i naszych parafian, którzy wędrują na Jasną Górę, zawierzajmy rolników, wypoczywających na urlopach i wakacjach, dzieci i młodzież, siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę. Pod Twoją obronę…

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisławę Magdziak, z Białowoli, która przeżyła 92 lata. Wieczny odpoczynek…