O G Ł O S Z E N I A

32 Niedziela Zwykła – 11. XI. 2012 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy narodowe Święto Niepodległości, modlimy się za Ojczyznę.

2.  Dzisiejsza niedziela jest także szczególnym dniem pamięci, modlitwy i solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest sytuacja chrześcijan w Egipcie. Niech ten dzień obudzi naszą wrażliwość i solidarną więź z tymi chrześcijanami, którzy za swą wiarę doświadczają prześladowania, bólu i braku dachu nad głową. Bóg zapłać za ofiar do puszek na pomoc dla prześladowanych chrześcijan.

3. Jutro przypada wspomnienie św. Jozafata, we wtorek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy.

4. Za tydzień 376 Rocznica Poświęcenia Katedry Zamojskiej. Taca na budownictwo kościelne.

5. Zbiórka ministrantów we środę o godz. 17:00 a spotkanie KSM w piątek o 18:00.

6. Stowarzyszenie kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ zaprasza mieszkanki i mieszkańców lipsko Kosobudy i Lipsko Polesie do udziału w warsztatach twórczości regionalnej. Udział w warsztatach jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne materiały. Miejsce realizacji warsztatów – świetlica parafialna w Lipsku. Harmonogram oraz tematyka warsztatów rękodzieła: 12.11.2012 (poniedziałek) w godz: 15.00-20.00 anioły z masy solnej 13.11.2012 (wtorek) w godz: 15.00-20.00 anioły z wikliny papierowej i kory.

7. Informuję, że w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu jest możliwość realizacji bezpłatnych profilaktycznych badań w zakresie raka piersi oraz badań przesiewowych w kierunku wykrywania raka jelita grubego. Na badania mogą zgłaszać się kobiety od 50-69 lat, które nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej lub otrzymały w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi w ubiegłym roku, pisemne wskazania do wykonania ponownego badania po upływie 12 miesięcy. 

8. Ofiary na pokrycie kosztów remontu świetlicy.

9. Jest do nabycia „Niedziela”, kalendarze KRZ, z wieńcami dożynkowymi i rolników.

10. Odszedł do wieczności śp. Stanisław Lepa z Lipska-Kosobud, przeżył 78 lat. R.I.P.

 

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

Ks. Andrzej Traczykiewicz – Proboszcz Parafii