O G Ł O S Z E N I A

III Niedziela Adwentu -11.12.2011 r.

1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. a następnie spotkanie rodziców z kamerzystą i fotografem.

2. Bezpośrednim przygotowaniem do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego będą rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w najbliższy piątek, 16 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Czesław Koraszyński, kapelan Szpitala Jana Pawła II w Zamościu. Zachęcam do udziału w tych ćwiczeniach duchowych i proszę o modlitwę w intencji Rekolekcjonisty i rekolekcji. W piątek też rozpoczynamy Nowennę przed Bożym Narodzeniem.

3. We wtorek – 13 grudnia przypada 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W modlitwach pamiętajmy o ofiarach tamtego czasu.

4. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Łucji dz m, a we środę św. Jana od Krzyża, prezb. dK.

5. Ofiary na remont świetlicy: Stanisław Koczułap z Białowoli 100zł, na ogrzewanie Antoni Radliński z Lipska Polesie 50zł, na kościół: z Topornicy – Mieczysława Rogowska 50zł, Zbigniew Szerbiński 50zł, Irena Świca 100zł, Bogdan Malczewski 50zł,  na cmentarz: Roman Matyjaszczyk. Bóg zapłać za składane ofiary.

6. W dniu dzisiejszym i za tydzień dziewczęta z Gimnazjum w Szewni Górnej będą sprzedawać stroiki świąteczne i zbierać datki na mundury dla próbnej drużyny ZHP.

7. Przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową za zmarłych, szczególnie w tym roku, która zostanie odprawiona w Wigilię o godz. 9:00. Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe.

8. Do nabycia są  świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Cena świecy wynosi 5 zł, tygodnik „Niedziela”, kalendarze z wieńcami dożynkowymi, i rolników.

9. Opiece Matki Bożej zawierzajmy naszą Ojczyznę, prośmy o dobre przeżywanie czasu Adwentu, udział  w rekolekcjach, spowiedzi przed świętami; polecajmy także siebie samych, nasze rodziny i tych, którzy potrzebują naszej modlitwy: Pod Twoją obronę…