Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2014

 

1. Dziś kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczyna się okres zwykły i trwać będzie do wtorku (4 marca) przed Środą Popielcową.

2. Jasełka, w wykonaniu młodzieżowego teatrzyku, odbędą się w dniu dzisiejszym w Białowoli, w remizie, o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy.

3. W piątek – 17 stycznia przypada XVII Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce, wspominamy Świętego Antoniego Opata.

4. W sobotę – 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się świętem Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła.

5. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania za tydzień po sumie.

6. Spotkanie opłatkowe dla Rady parafialnej odbędzie się za tydzień o godz. 15:00.

7. Ogłoszenia o przedszkolu w Lipsku i w Białowoli.

8. Porządek wizyty duszpasterskiej na nadchodzący tydzień:

Poniedziałek, 13 stycznia: Czarnowoda i Szewnia Górna od babci Banelowej od godz. 9:00 – ks. proboszcz, ks. wikariusz – Szewnia Górna od Lipska Polesia od godz. 13:00.

Wtorek, 14 stycznia: Zalesie od PP. Bosiak – od godz. 9:00 – ks. wikariusz.

Czwartek, 16 stycznia: ul. Warszawska od PP. Terleckich od godz. 14:00 – ks. wikariusz.

Piątek, 17 stycznia: Białowola Stara Wieś od PP. Kraczykiewicz od godz. 9:00 – ks. proboszcz, od godz. 9:00 – ks. wikariusz od PP. Pupiec.

Sobota, 18 stycznia: Białowola Nowa Wieś od od P. Bojar godz. 9:00 – ks. proboszcz, ks. wikariusz od PP. Lupa – od godz. 9:00.

9. Zapowiedzi przedślubne: II – Wojciech Solski, kawaler z Lipska, parafii tutejszej i Joanna Sidor, panna z Hajownik, parafia Skierbieszów.

10. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim: 1. Art. „Jasna Góra w 2013 r.”, 2. Art. „Papież Franciszek o Kościele”, 3. Art. ” Człowiek głębokiej wiary – Wojciech Kilar”.

11. We środę pożegnaliśmy ś.p. Janinę Mazurek z Zarzecza a w piątek ś.p. Adama Prokopowicz z Lipska Polesia. Wieczny odpoczynek…

12. Matce Najświętszej zawierzajmy czas odwiedzin kolędowych, peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych domach, nas i nasze rodziny. Pod Twoja Obronę…