II Niedziela Wielkanocy Miłosierdzia Bożego

12 – IV – 2015r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca też Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego.

2. Dziś również w kaplicy w Zarzeczu obchodzimy odpust w związku z tym zmianie ulegną godziny Mszy Świętych w Lipsku o 7:30 i 10:30, suma odpustowa w Zarzeczu o 12:00.

3. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek przeznaczone na „Fundusz Caritas”

4. Dziś  zmiana tajemnic różańcowych.

Intencja powszechna: Aby ludzie nauczyli się szanować świat stworzony i strzec go jako dar Boży.

Intencja ewangelizacyjna: Aby prześladowani chrześcijanie odczuwali pocieszającą obecność Zmartwychwstałego Pana i solidarności całego Kościoła.

Intencja za Ojczyznę: O Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii i wypełnienie Jasnogórskich ślubów.

5. Zarząd Gminny OSP organizuje dnia 12.04.2015 (NIEDZIELA) w Świetlicy wiejskiej w Białowoli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie skierowane jest do strażaków OSP Białowola, Lipsko. Na szkolenie zapraszamy także wszystkich innych zainteresowanych. Rozpoczęcie szkolenia o godz. 14.00 Komendant Gminny. T. Bosiak

6. Zapowiedzi przedślubne: zap 1. Maciej Adrian Adamski z Sanoka z Diana Teresa Flaga z Lipska par. tut. zap1. Norbert Łukasz Pietroń z Lublina z Aneta Zdybel z Zalesia par. tut.

7. Spotkanie teatrzyku i młodzieży chętnej do wolontariatu w czasie ŚDM w środę o godz. 19:30.

8. W sobotę (18 kwietnia br.) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie.

Program Pielgrzymki: 14.30 – Wspólny Różaniec –  modlitwie przewodniczą katecheci Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, 15.00 – Msza Święta w Sanktuarium. Przewodniczy Biskup Diecezjalny Marian Rojek.

9. Jest do nabycia tygodnik Niedziela poświęcony tematyce „Niedzieli Miłosierdza Bożego”.