Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

12 maja 2013 r.

 

 

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca na Seminarium Duchowne.

2. Dziś poświęcenie pól, modlitwy błagalne o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy w Lipsku, rozpoczęcie od Topornicy przy lasku o godz. 16:00 jeden ksiądz a drugi od PP. Brzozowskich, Msza św. przy figurze u PP. Sokołowskich, proszę przyjechać po księży.

3. Jutro, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 32. rocznicę zamachu na Błogosławionego Jana Pawła II. Rozpoczynamy kolejny rok Wielkiej Nowenny Fatimskiej 2009 – 2017. Majówka będzie połączona z procesją.

4. We wtorek, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, zaś we czwartek, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

5. Są dary Caritas: makaron świderki. Wydawane będą po wcześniejszym sprzątaniu śmieci na cmentarzu. Prace rozpoczną się jutro i we wtorek o godz. 16:00. Wydawanie o godz. 18:00.

6. Spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią św. we środę o godz.: 16:00. Proszę rodziców o przyniesienie pędzli i pojemniczków na farbę, strój roboczy.

7. Spotkanie KSM w piątek o godz. 19:45.

8. Ofiary jakie w ostatnim tygodniu wpłynęły na potrzeby kościoła.

9. Zapowiedzi przedślubne: I: Paweł Magdziak, kaw. z Białowoli i Monika Pyś, panna z Białowoli, oboje parafii tutejszej.

10. Zaproszenie do Szkoły Rolniczej w Zamościu.

11. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli”.