19 Niedziela Zwykła – 12. 08. 2012 r.

1. W dniu dzisiejszym doroczny odpust przy kapliczce ku czci św. Romana. Sumę odpustową o godz. 12:00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Kan. Wincenty Cap z Zamościa, kolega z roku święceń naszego rodaka, zmarłego rok temu ks. Ryszarda Sierkowskiego.

2. Jutro Mszą św. o godzinie 18.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Na zakończenie procesja różańcowa.

3. We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, męczennika z Auschwitz, dzień modlitwy za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach, we środę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Msze św. tak, jak w niedziele. Po każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jacka – prezbitera.

4. Od 15 do 22 sierpnia będziemy brać udział w modlitewnym czuwaniu jakim jest Jerycho. Czas na modlitwę, skupienie, adorację Najświętszego sakramentu. 7 dni i 6 nocy. Podaję program i godziny czuwania.

5. Między odpustem ku czci św. Romana a odpustem ku czci Matki Bożej Częstochowskiej planujemy za tydzień w niedzielę 19 sierpnia Mszę świętą na cmentarzu parafialnym o godz. 18:00, polecając zmarłych tam spoczywających.

6. Są dary z Caritasu: płatki kukurydziane. Wydajemy w poniedziałek o godz. 17:00.

7. Zapowiedzi przedślubne: Zap. I: Rafał Popik, kaw. z Podhuszczki, par. Skierbieszów i Agata Głagola, panna z Lipska, par. tutejszej; Krzysztof Wróbel, kaw. z Lipska, par. tutejszej i Katarzyna Bubiłek, panna z Zamościa, par MBKP; Piotr Bosiak, kaw. z Białowoli, par. tutejszej i Ewa Margol, panna z Krasnobrodu, par. Nawiedzenia NMP; Zap. II: Sylwester Pakuła, kaw. z Lipska Polesia, par. tut. i Anita Ścirka, panna z Płoskiego, par. Płoskie.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, jest kolejny tygodnik Niedziela.

9. Polecamy Panu Bogu tegoroczne zbiory. Parafialne dożynki odbędą się w 3 niedzielę września w Zarzeczu.

10. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów. Dla innych czas pielgrzymowania: polecajmy ks. Krystiana i naszych parafian, którzy wędrują na Jasną Górę, zawierzajmy rolników, wypoczywających na urlopach i wakacjach, dzieci i młodzież, siebie samych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę. Pod Twoją obronę…