Niedziela Palmowa 13 IV 2014

1.Dziś składamy ofiary do puszek na KRZ.

2. Niedziela Meki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa, to czas tryumfu i poniżenia Jezusa. Patrzymy na tłum, który wołał najpierw „Hosanna”, a potem „Ukrzyżuj Go!”. Obchodzimy również pierwszą rocznicę wyboru papieża Franciszka. Po Mszy Św. o godz. 12:00 rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą i największą palme.

3.Dziś wieczorem nasz parafialny teatrzyk „Uciecha” zaprasza na Misterium Męki Pańskiej o godz. 19:00 do kościoła parafialnego.

4.Można zgłaszać chorych do których pojedziemy przed świętami, a których nie odwiedzamy w pierwsze piątki, odwiedzimy ich we wtorek od godz. 9:00.

5.Tradycyjnie można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary Bóg zapłać.

6.Zbiórka ministrantów w czwartek o godz. 13:00 i sobotę o godz. 12:30, obecność obowiązkowa.

7.Prosimy o posprzątanie kościoła w czwartek w godzinach przedpołudniowych i w sobotę o 13:30.

8.W sobotę będzie można złożyć dary dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii w przedsionku kościoła.

9.Dziękujemy państwu Stręciwilkom za posadzenie kwiatów wokół figurki MB.

10.Zapowiedzi przedślubne: zap 2. Jakub Podoba kawaler z Rachań par. Rachanie i Magdalena Solska panna z Lipska par. tut.

11.Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela”, szczególnie polecamy artykuły: „Bohaterka z Katynia” ; „Krzyż ŚDM na polskiej ziemi” ; oraz jest dodatek „Przepisy na potrawy świąteczne”.