28 Niedziela Zwykła

13. 10. 2013 r.

 

1. Dziś obchodzimy XIII Dzień Papieski. W jego ramach w wszystkich kościołach w naszym kraju zbierane są ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia-żywy pomnik pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II wybranego na Stolicę Piotrową 16 października 1978 roku.

2. Jutro obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych nauczycielach i pracownikach szkolnych. W katedrze zamojskiej o godz. 18:00 ks. biskup Marian Rojek będzie sprawował Mszę św. w intencji Nauczycieli i pracowników oświaty.

3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W Lipsku nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 16.00, w Białowoli o 16:45 a w Zarzeczu o 16:00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, dla których będzie też okazja uczestnictwa w konkursie. Gimnazjaliści przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Kto nie może przyjść do kościoła niech weźmie różaniec do ręki i pomódlmy się wspólnie z rodziną w domu.

4. We wtorek wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w środę – 16 października przypada 35 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły  – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, wsp. świętej Jadwigi Śląskiej, zakonnicy, we czwartek świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w piątek – 18 października święto świętego Łukasza Ewangelisty, jest to patronalne święto Pracowników Służby Zdrowia. Zachęcam wszystkich do modlitwy za lekarzy i pielęgniarki, w sobotę – 19 października kolejna rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

5. Spotkanie kandydatów na ministranta wtorek o godz. 15:20, spotkanie teatrzyku piątek o godz. 18:00.

6. W następną niedzielę w Kościele katolickim rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na rozwój misji katolickich w świecie.

7. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”:

8. Są do nabycia kalendarze na 2013 rok: rolników po 25 zł i z wieńcami dożynkowymi po 5 zł.

9. Za przyczyną Matki Bożej dziękujmy Bogu za otrzymywane przez nas łaski, prośmy o opiekę nad nami i nad naszymi rodzinami. Pod Twoja Obronę…