O G Ł O S Z E N I A

33 Niedziela Zwykła – 13. XI. 2011 r.

1. Składam serdeczne życzenia dla Pana Organisty: O Boże błogosławieństwo, opiekę MB i Dary Ducha Św. z racji urodzin i imienin.

2. Przeżywamy przedostatnią niedzielę roku kościelnego. Za tydzień obchodzić będziemy już Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to także doroczne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej do bierzmowania po sumie o godz. 12:00.

3.  W dzisiejszą niedzielę poprzez pamięć i modlitwę oraz ofiary składane do puszek solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym. Bóg zapłać za materialne wsparcie  chrześcijan w Sudanie, a także za dzisiejsze ofiary tacowe na budownictwo sakralne.

4. Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia: w czwartek obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej zakonnicy, w piątek przypada 374 rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Zamościu (w katedrze tego dnia obchodzona jest uroczystość, a w pozostałych kościołach Diecezji – święto); w sobotę obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. Salomei dziewicy.

5. Zbierane są ofiary na wycięcie drzewa nr 109: Małgorzata Skóra.

6. Ofiary na remont świetlicy: Wiesława Gęśla 50zł, bezim. z Lipska 100zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Przy porządkowaniu grobów po ostatnich świętach proszę o składanie liści, póki są suche w wyznaczonym miejscu, będzie je można spalić. Kto może proszę zabierać wszystko ze sobą. Koszty wywozu śmieci są bardzo wysokie. Piękne widoki jak widzę zapakowane do pudełek kartonowych, koszyków albo reklamówek wypalone znicze i zabieracie je ze sobą z cmentarza. Bóg zapłać.

8. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”, kalendarze KRZ z wieńcami dożynkowymi i rolników.

9. Opiece Matki Bożej polecajmy naszych braci i siostry prześladowanych z powodu chrześcijańskiej wiary, wypraszając im potrzebne moce ducha, a prześladowcom łaskę opamiętania i przemiany życia; módlmy się o opiekę MB dla Pana organisty z racji urodzin i imienin, polecajmy też Bogu nas samych i tych, którzy prosili nas o modlitwę: Pod Twoją obronę…