28 Niedziela Zwykła – 14. 10. 2012 r.

1. Dziś obchodzimy XII Dzień Papieski. W jego ramach w wszystkich kościołach w naszym kraju zbierane są ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia- żywy pomnik pontyfikatu błogosławionego Jana Pawła II wybranego na Stolicę Piotrową 16 października 1978 roku.

2. Również dzisiaj obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych nauczycielach i pracownikach szkolnych.

3. W dniu dzisiejszym spotkanie Rady Parafialnej o godz. 15:00 w świetlicy POKSiR.

4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W Lipsku nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 16.00, w Białowoli o 16:45 a w Zarzeczu o 16:00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, dla których będzie też okazja uczestnictwa w konkursie. Kto nie może przyjść do kościoła niech weźmie różaniec do ręki i pomódlmy się wspólnie z rodziną w domu.

5. Jutro wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, we wtorek – 16 października przypada 34 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły  – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, wsp. świętej Jadwigi Śląskiej, zakonnicy, we środę świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, we czwartek – 18 października wypada święto świętego Łukasza Ewangelisty, jest to patronalne święto Pracowników Służby Zdrowia. Zachęcam wszystkich do modlitwy za lekarzy i pielęgniarki, w piątek – 19 października wypada kolejna rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki,  w sobotę wypada wspomnienie świętego Jana Kantego, kapłana i patrona wykładowców wyższych uczelni.

6. Spotkanie KSM w piątek o godz. 18:00, zapraszamy cały czas młodzież chętną do KSMu.

7. W następną niedzielę w Kościele katolickim rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na rozwój misji katolickich w świecie.

8. Zapowiedzi przedślubne: zap. II: Dominik Bednarz, kaw. z Niedzielisk, par. Wielącza i Patrycja Wnuk, panna z Zarzecza, par tut.

9. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”: 1. Art. „Rodzinny Dzień Papieski”, 2. Art. „Jakie cuda czyni Ks. Popiełuszko?, 3. Art. „Powrót do Boga”.

10. Są do nabycia kalendarze na 2013 rok: rolników po 25 zł, KRZ po 6 zł i z wieńcami dożynkowymi po 5 zł.

12. Za przyczyną Matki Bożej prośmy za nauczycielami, wychowawcami, pracownikami oświaty, dziękujmy Bogu za otrzymywane przez nas łaski, prośmy o opiekę nad nami i nad naszymi rodzinami. Pod Twoja Obronę…