O G Ł O S Z E N I A

20 Niedziela Zwykła – 14. VIII. 2011 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy doroczny odpust ku czci św. Romana. Składam serdeczne podziękowanie ks. Franciszkowi Nieckarzowi, rektorowi WSD naszej diecezji Zamojsko Lubaczowskiej za przewodniczenie sumie odpustowej i za wygłoszone okolicznościowe kazanie.

2. W dzisiejszą niedzielę w odpowiedzi na apel Pasterza Diecezji – Ks. Biskupa Wacława Depo ofiarami składanymi do puszek wspieramy poszkodowanych przez powódź w rejonie Biłgoraja, Soli i Gromady i pomoc humanitarną dla krajów Afryki z powodu tragicznej suszy. Bóg zapłać Drodzy za wrażliwość i hojność waszych serc.

3. Dziś także, gdy w liturgii ma swoje wspomnienie św. Maksymilian Maria Kolbe, męczennik z Auschwitz, obchodzony jest w Kościele Katolickim dzień modlitwy za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

4. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – w tradycji ludowej zwana Matki Bożej Zielnej. Msze św. jutro tak, jak w niedziele. Po każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. We środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jacka – prezbitera i w sobotę św. Bernarda z Clairvaux – opata i doktora Kościoła.

5. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 15:00. Tematem będzie remont połączony z modernizacją budynku świetlicy POKSiR.

6. VI Turniej Piłki Nożnej Plażowej im. Ks. Zbigniewa Antosza: http://pks-metanoja-lipsko.com/

7. W dniach 23-26 sierpnia br. w Zwierzyńcu odbędzie się „Exodus Młodych” – 4 dniowe spotkanie młodzieży. Informacje oraz zgłoszenia na stronie internetowej: http://www.exodusmlodych.pl/

8.  Naszą parafię spotka wyjątkowy zaszczyt. Z Włoch zostaną przywiezione relikwie welonu Matki Bożej. W ostatnią niedzielę, 28 sierpnia b. r. będzie możliwość adoracji, ucałowania oraz nabycia pamiątek – różańców dotkniętych do relikwii.

9. Są dary z Caritasu: mleko, chleb chrupki żytni, płatki kukurydziane, kawa zbożowa inka i herbatniki. Wydajemy we wtorek o godz. 17:00.

10. Zapowiedzi przedślubne: II: Józef Bondyra, kaw. z Lipska Kosobudy, par. tut. i Edyta Potocka, panna ze Skierbieszowa, par. Wniebowzięcia N.M.P.

11. Jest do nabycia kolejny nr tygodnika „Niedziela”.

12. Za przyczyną Matki Bożej prośmy o dobrą pogodę dla rolników na czas żniw; ks. Krystiana i naszą młodzież, którzy w dniu dzisiejszym wchodzą na Jasną Górę, a także w intencji dzieci i młodzieży korzystających z wakacji oraz za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach Pod Twoją obronę…, św. Romanie módl się za nami. Zawierzajmy całą naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.