III Niedziela Adwentu

15.12.2013 r.

Niedziela Radości

 

 

 

 

 

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy niedzielę radości. Bezpośrednim przygotowaniem do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego będą rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w najbliższy piątek, 20 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Waldemar Joniec – proboszcz z Buśna. Czas rekolekcji przygotuje nas do uroczystego ustawienia relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zachęcam do udziału w tych dniach i proszę o modlitwę w intencji ks. Rekolekcjonisty i naszych rekolekcji.

2. Program Rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii.

3. Przyjmujemy w zakrystii zapisy do spowiedzi i Komunii świętej naszych starszych i chorych Parafian, których odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią świętą w przyszły poniedziałek – 23 grudnia od godziny 9:00 rano.

4. W zakrystii przyjmujemy także zapisy imion naszych bliskich zmarłych zwłaszcza zmarłych w tym roku, za których wspólnie modlić się będziemy w Wigilię Bożego Narodzenia podczas Mszy świętej o godzinie 9:00 rano.

5. Zbiórka ministrantów we środę o godz. 17:00.

6. Ofiary na pokrycie kosztów remontu dachu świetlicy: bezim. 1000 zł, Pilip Hieronim z Lipska 100 zł. Bóg zapłać.

7. Zachęcam do nabywania świec : „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”.

8. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”: 1. Art. „Gender – nadzieja czy spustoszenie?”, 2. Art. „Między Moskwą a Brukselą”, 3. Art. „By dorwać księdza”. Dodatek – Przepisy kulinarne z Kresów.

9. Opiece Matki Bożej zawierzajmy naszą Ojczyznę, prośmy o dobre przeżywanie czasu Adwentu, udział  w rekolekcjach; polecajmy także siebie samych, nasze rodziny i tych, którzy potrzebują naszej modlitwy: Pod Twoją obronę…

10. Pożegnaliśmy w piątek śp. Małgorzatę Kot, która przeżyła 47 lat. Wieczny odpoczynek…