16  – VII – 2017r.

1. Trwa czas wakacji dla jednych czas wypoczynku dla innych okres intensywnej pracy w czasie żniw prośmy o dobrą pogodę na ten czas.

2. Dziś przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. W Sanktuarium Maryjnym w Tomaszowie Lubelskim X Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin.

3. W sobotę 23 lipca Święto św. Marii Magdaleny, z inicjatywy Papieża Franciszka jest to dzień modlitw w intencji kobiet.

4. Z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa w przyszłą niedzielę odbędzie się błogosławieństwo pojazdów i kierowców po każdej Mszy Świętej. Zbiórka do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy.

5. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.

6. W czwartek, 20 lipca rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje, przygotowujące nas do peregrynacji Wielkopiątkowego Krzyża św. Jana Pawła II. zapraszamy do udziału i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź w piątek, pół godziny przed Mszą święta.

7. W niedzielę, 23 lipca będziemy przeżywać dzień nawiedzenia parafii przez Wielkopiątkowy Krzyż św. Jana Pawła II. Powitanie Krzyża odbędzie się przed kościołem o godz. 16.45. O godz. 17.00 będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem J.E. ks. bp Mariana Rojka. Dalsze czuwanie według planu.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont naszej świątyni: ofiary bezimienne z Lipska: 300 zł, 150 zł i100 zł, i z Lipska Polesia 300 zł.

9. Zapowiedzi przedślubne: zap 1. Kuryło Piotr, kaw. z Gilowa, par. NSPJ w Gilowie i Makowska Ewa, panna z Zarzecza, par. tut.

10. Jest do nabycia tygodnik Niedziela.