O G Ł O S Z E N I A

29 Niedziela Zwykła – 16. X. 2011 r.

1. Dziś mija 33 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dziękujemy Bogu za wielki i wspaniały pontyfikat papieża Jana Pawła II  oraz dar jego beatyfikacji.

2.  Dzisiaj liczenie wiernych przychodzących na Mszę św. i przystępujących do Komunii św.

3. Dziś po sumie spotkanie młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

4. Msza św. w intencji nauczycieli i pracowników oświaty zostanie odprawiona w dniu dzisiejszym w Katedrze zamojskiej o godzinie 18:00 pod przewodnictwem ks. prof. Artura Katolo z Italii.

5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W Lipsku nabożeństwa różańcowe będą o godz. 16.25, w Białowoli o 16:30 a w Zarzeczu o 16:00.

6. Jutro wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika, we wtorek w kalendarzu liturgicznym ma swój dzień św. Łukasz ewangelista – patron lekarzy. Pamiętajmy w naszym modlitwach o pracownikach służby zdrowia. We środę przypada 27 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. We czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, piątek bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

7. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10:00, dla teatrzyku o 11:00.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tydzień misyjny w Kościele. Ofiary tacowe przeznaczone są na potrzeby misji. Gościć będziemy ks. Mariana Wyrwę z parafii św. Bożej Opatrzności w Zamościu. Wygłosi kazanie, nasze ofiary do puszek będą wsparciem trwającej w Zamościu budowy kościoła.

9. Ofiary na remont świetlicy: Lewusz Ryszard 50zł, Gorzko Józefa i Janusz 100zł, Bondyra Janina z Białowoli 50zł, Konopka Leszek z Zalesia 100zł, Tymura Dominik z Zarzecza 100zł, Grzeszata Helena 100zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Do dnia dzisiejszego złożyliście drodzy 3850zł. Teraz możemy podjąć działania nad wyborem firmy i podpisanie stosownej umowy na wykonanie tych prac. Czekamy na wybór odpowiedniej firmy.

10. Zbliża się miesiąc listopad czas pamięci o zmarłych. Na ołtarzach wyłożone są kartki na wypominki, na których możemy wypisać imiona zmarłych, polecanych szczególnej modlitwie o ich zbawienie. Przy porządkowaniu grobów przed Uroczystością Wszystkich Świętych proszę o składanie liści w wyznaczonym miejscu aby można było później spalić, pozostałe śmieci proszę zabierać ze sobą. Koszty wywozu śmieci są bardzo wysokie. W tym roku zapłaciłem faktury za 8 kontenerów co daje sumę 3542,41zł. Na najbliższy piątek jest do zapłacenia za 2 kontenery 900.33zł. Przedwczoraj zostały wywiezione kolejne 2 kontenery 900.33zł i leży bardzo dużo śmieci do załadowania.

11. Są do opłacenia kolejne faktury za prąd: w tym tygodniu –  za kościół w Lipsku 416.93zł, Kaplica w Zarzeczu: 206.65zł, Kaplica w Białowoli: 64.97zł, Świetlica 141.79zł, plebania 462.66zł, Łączna suma to: 1293zł. Z tacy muszę dokonać tych opłat. Pan Stanisław organista według umowy o pracę otrzymuje co miesiąc 850zł. Parafia opłaca składki na ubezpieczenie zdrowotne, społeczne, fundusz pracy i urząd skarbowy dla pana Stanisława i dla Pana Andrzeja, kościelnego i administratora cmentarza – 312.91zł.

12. Są dary z Caritasu: makaron muszelki i chleb chrupki żytni. Wydajemy jutro od godz. 18:00.

13. W numerze „Niedzieli” jest wiele informacji na temat II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia.

14. Opiece Matki Bożej polecajmy naszą Parafię wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, pracowników służby zdrowia i nauki, prośmy także w intencji nas modlących się w kościele oraz za chorych, bezrobotnych, cierpiących i tych którzy prosili nas o modlitwę… Pod Twoją obronę… Zawierzajmy całą naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.