O G Ł O S Z E N I A

 

I Niedziela Wielkiego Postu

17. 02. 2012 r.

 

1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.

 

2. W środę zwaną Popielcową rozpoczęliśmy się w Kościele Katolickim Wielki Post, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki: w  Lipsku o godz. 16:00, w Zarzeczu o 15:00, w Białowoli o 16:30. Gorzkie Żale w niedziele: w Lipsku po sumie, w Białowoli o 8:45, w Zarzeczu po Mszy świętej. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za kogoś zmarłego albo we własnej intencji.

 

3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się po 5 niedzieli Wielkiego Postu w dniach od 18 do 20 marca b.r. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Kuśmierczyk, proboszcz z parafii Gromada k. Biłgoraja. Módlmy się o jak najliczniejsze uczestnictwo i dobre przeżycie tych dni.

 

4. W piątek obchodzimy święto Katedry świętego Piotra Apostoła.

 

5. Możemy składać ofiary indywidualne na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 

6. W następną niedzielę w całym polskim Kościele będą zbierane ofiary do puszek na „Krajowy Fundusz Misyjny”.

 

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim. 1. Art. „Ateizacja Polski trwa w najlepsze”, 2. Art. „Płakała krwawymi łzami”/Historia włoskiej stygmatyczki/, 3. Art. „Katastrofa  raportu Millera”.

 

8. Prośmy przez wstawiennictwo Matki Bożej i za przyczyną patrona parafii św. Jana Chrzciciela za naszą Ojczyznę, dzieci i młodzież – przebywających na feriach zimowych, w intencji dziękczynnej za posługę papieża Benedykta XVI i o światło Ducha świętego na czas wyboru nowego papieża, módlmy się dla nas o dobre i pobożne przeżywanie czasu Wielkiego Postu. Pod Twoją obronę…