O G Ł O S Z E N I A

 

V Niedziela Wielkiego Postu

17. 03. 2013 r.

 

1. Radość wielka i wdzięczność Bogu za dar nowego papieża, Pasterza Ludu Bożego, Ojca Świętego Franciszka. Zachęcamy do obejrzenia transmisji z inauguracji pontyfikatu 19 III w uroczystość św. Józefa o godz. 9.00.

 

2. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

 

3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się od jutra, nauki będzie głosić ks. Marek Kuśmierczyk, proboszcz parafii Gromada k. Biłgoraja. Program.

 

4. W zakrystii możemy nabyć na święta świece tzw. „Paschaliki” i baranki wielkanocne. Zakup tych świec i baranków w cenie pięć złotych pomoże zorganizować święta wielkanocne dla biednych rodzin i dzieci.

 

5. W najbliższą sobotę 23 marca o godz. 18:00 na plebanii odbędzie się walne zebranie członków „Metanoi”: seniorów, orlików i rodziców.

 

6. Za tydzień w Niedzielę Palmową planujemy modlitwę za zmarłych na cmentarzu, poświęcenie palm i procesję do kościoła parafialnego o godz. 11:30. Przypominam o 2 konkursach: 1 na najładniejszą 2 na największą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu po sumie. Zapraszam do udziału dzieci, młodzież, dorosłych i nasze koła gospodyń wiejskich.

 

7. Stało się już tradycją, że nasz parafialny teatr „Uciecha” zaprasza w czasie Wielkiego Postu na Misterium do kościoła parafialnego w Lipsku, które odbędzie się w niedzielę palmową wieczorem o godz. 18:00. Skorzystajmy z tego bogatego w treść i przeżycie spektaklu.

 

8. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kwiaty do Grobu Pana Jezusa (…). W kościele parafialnym na bocznych ołtarzach są wystawione puszki, do których możemy składać dobrowolne ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 

9. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na tacę przeznaczone na zapłacenie faktur za energię elektryczną: kościół parafialny: 2010,49 zł, kaplica Zarzecze 305,16 zł, świetlica POKSiR: 165, 33 zł.

 

10. Prasa katolicka: „Niedziela”, 1. Art. „Historia Prymatu Papieża”, 2. Art. „Nasza postawa na Mszy świętej”, 3. Art. „Wieś jednak sprzedana”, 4. Art. „Święty Józef wzorem Ojca”.

 

11. Zmarł śp. Jana Dubiecha z Zamościa 78 l. pochodzący z Białowoli. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, wyprowadzenie z kaplicy przy starym szpitalu o godz. 12:15 a o 13:00 Msza św. w Lipsku.

 

12. Prośmy przez wstawiennictwo Matki Bożej i za przyczyną patrona parafii św. Jana Chrzciciela o skorzystanie z rekolekcji dla nas wszystkich; zawierzajmy nowego papieża Franciszka; polecajmy Bogu tych, którzy prosili nas o modlitwę. Pod Twoją obronę…