XX Niedziela Zwykła 17 -VIII -2014

1. Czas wakacyjnego odpoczynku dobiega końca. Skłania to do refleksji nad wykorzystaniem tego czasu.

2. Trwa miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, pamiętajmy w swych modlitwach o poległych za naszą wolność.

3. Sierpień jest także miesiącem szczególnej troski o trzeźwość w narodzie, módlmy się za osoby zmagające się z uzależnieniem alkoholowym i ich rodziny.

4. W dniach 19-22 sierpnia w Zwierzyńcu odbędzie się V spotkanie młodzieży –

Exodus Młodych.

5. Odpust w Białowoli ku czci MB Częstochowskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 24. sierpnia o godzinie 12:00. W związku z tym Msze św. w kościele parafialnym odprawione zostaną o godz. 7:30 i 10:15, w Zarzeczu o godz. 9:00.

6. Z racji zbliżającego się odpustu w Białowoli (24.8.) sprawowana będzie dziś Msza św. na cmentarzu parafialnym o godz. 18:00 w intencji zmarłych tu spoczywających i za zmarłych z naszych rodzin.

7. Polecamy Bogu tegoroczne zbiory. Terminy dożynek:

– dożynki parafialne – Lipsko, 31. sierpnia, godz. 12:00;

– gminno-parafialne w Żdanowie – 7. września;

– ogólnopolskie – 8. września, Jasna Góra;

– diecezjalne – 14. września w Krasnobrodzie.

8. Taca z przyszłej Niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

9. Polecamy nowe wydanie tygodnika katolickiego „Niedziela”. Tematem numeru jest zakończona pielgrzymkę na Jasną Górę. Warto zapoznać się także z innymi artykułami o Powstaniu Warszawskim i aktualnych sprawach polityczno-społecznych.