O G Ł O S Z E N I A

7. XI. 2013 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na budownictwo kościelne. Gorąco zachęcam, aby niedziela 17 listopada 2013 r. stała się dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Konkretne wsparcie postarajmy się wyrazić poprzez zbiórkę do puszek w naszych świątyniach. ks. abp Józef Michalik, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

2. W najbliższy czwartek 21 listopada wyruszamy na pielgrzymkę autokarową do grobu bł. księdza Jerzego Popiełuszko w Warszawie. Jako delegacja parafii, pragniemy zwrócić się z prośbą do kustosza sanktuarium o przekazanie nam relikwii bł. ks. Jerzego. Potrzebne jest nasza prośba poparta chęcią i pragnienie otrzymania relikwii. Możemy to uczynić składając swój podpis. Za chwilę ministranci przekażą nam formularze, gdzie możemy wpisać swoje imię i nazwisko. W programie planujemy także nawiedzenie miejsc związanych z ks. prymasem Kard. Stefanem Wyszyńskim i bł. Janem Pawłem II a także zwiedzanie Sejmu. Cena pielgrzymki 70 zł. Jest zapisanych 30 osób, są jeszcze wolne miejsca, przyjmujemy zapisy w kancelarii, zakrystii albo telefonicznie. Wyjazd o godz. 4:00, powrót o godz. 23:00.

3. Jutro – 18 listopada wypada święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Zamościu, we wtorek wspomnienie błogosławionej Salomei, dziewicy, a we środę wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, kapłana, we czwartek wspominać będziemy Ofiarowanie NMP a w piątek wypada wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy. Święta Cecylia jest patronką muzyki kościelnej. Tego dnia modlimy się za naszego organistę, członków zespołów śpiewaczych i scholi.

4. W następną niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Chrystusa Króla. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na nasze Katolickie Radio Zamość.

5. Spotkanie KSM i teatrzyku odbędzie się w sobotę o godz. 17:00.

6. Także w następną niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.00 odbędzie się kolejne spotkanie przygotowawcze dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

7. Spotkanie Rady parafialnej za 2 tygodnie w niedzielę o godz. 15:00.

8. Znaleziono telefon komórkowy, jest do odebrania na plebanii.

8. Ofiary na pokrycie kosztów remontu dachu świetlicy: 50 zł. – of. bezim. z Lipska, 50 zł. – Łagożna Maria z Lipska, 50 zł. – P. Machałkowie Zarzecze 62 A.

9. Jest do nabycia „Niedziela”: 11. Art. „Sztuka profanacji”, 2. Art. „Jak tu się leczyć?”, 3. Art. „Degradacja polskiej kolei”.

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

Ks. Andrzej Traczykiewicz – Proboszcz Parafii