O G Ł O S Z E N I A

 

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 17. 04. 2011 r.

 

1. Serdecznie dziękuję za posprzątanie wokół kościoła Panu sołtysowi Stanisławowi Osiakowi wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Lipska a Strażakom z OSP Lipsko za uporządkowanie wokół świetlicy POKSIR i posprzątanie na parkingu, Państwu Stręciwilkom za Bratki a Paniom z Lipska za przepiękne udekorowanie krzyża misyjnego i figury M. B. Fatimskiej.

 

2. Bóg zapłać za ofiary, składane na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 

3. Zapraszam młodzież z KSM oraz wszystkich chętnych do ubierania ciemnicy i grobu Pana Jezusa we wtorek na godz. 18:30.

 

4. Do chorych udamy się we środę od godz. 9:00. Proszę zgłaszać tych chorych, których księża nie odwiedzają w I piątki miesiąca.

 

5. Sprzątanie kościoła w Wielką Środę z rana i Wielką Sobotę o 12:30.

 

6. Zapraszam rodziców dzieci I komunijnych i rocznicowych do sprzątania na cmentarzu na środę na godz. 16:00.

 

7. Zbiórka ministrantów i lektorów – próba asysty na święta: we środę o godz. 16:00.

 

8. Powstała strona internetowa naszej parafii, serdecznie zapraszamy: parafia-lipsko.pl

 

9. WIELKI CZWARTEK – dzień uwielbienia Boga za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Adoracja będzie trwała do godz. 22.00.

 

10. WIELKI PIĄTEK – dzień męki i śmierci na krzyżu Pana Jezusa obowiązuje post ścisły. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy będzie trwała od 8 rano. Liturgia ku czci Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 17.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc pielgrzymkowych w Ziemi Świętej. Zapraszam serdecznie naszych Druhów Strażaków do podjęcia straży przy Grobie Pana Jezusa a Was drodzy parafianie tradycyjnie o adorację całonocną. Droga Krzyżowa w tym roku na zewnątrz kościoła o godz. 21:00, trasa po dróżkach wokół kościoła przez cmentarz – proszę zabrać ze sobą lampiony.

 

Porządek adoracji Grobu Pańskiego:

Po Drodze Krzyżowej do 24.00 – młodzież

g. 24:00 – 1:00 Legion Maryi i Kółka Różańcowe

g. 1:00 – 2:00 mieszkańcy Lipska

g. 2:00 – 3:00 mieszkańcy Białowoli

g. 3:00 – 4:00 mieszkańcy Zarzecza

g. 4:00 – 5:00 mieszkańcy Szewni Górnej

g. 5:00 – 6:00 mieszkańcy Borku, Kol. Białowola

g. 6:00 – 7:00 mieszkańcy Zalesia i Lipska Kosobudy

g. 7:00 – 8:00 mieszkańcy Lipska Polesia

g. 8:00 – 19:00 ministranci i lektorzy

 

11. WIELKA SOBOTA – Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele parafialnym o 10:00 i 12:00, w Białowoli o 10:00, w Zarzeczu o 10:30, w Szewni Górnej przy krzyżu o 11:00.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ – rozpocznie się o godz. 19:00. Proszę wszystkich o przyniesienie świec. Po liturgii nasz Parafialny Teatr „Uciecha” przedstawi w kościele Misterium Paschalne. Serdecznie zapraszamy wszystkich do głębokiego przeżycia razem z nami tych ważnych momentów naszego zbawienia.

 

12. WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msza św. rezurekcyjna rozpocznie się procesją o godz. 6.00 z udziałem naszej Orkiestry z Białowoli i asysty OSP. Kolejne Msze św. będą w Białowoli o godz. 9:30, w Zarzeczu o 10:45 i suma w Lipsku o 12:00.

 

13. Są dary z Caritasu: kasza jęczmienna z gulaszem, ryż biały i kasza jęczmienna z warzywami. Wydajemy jutro po 18:30. Proszę zabrać ze sobą dowód osobisty.

 

14. Są do nabycia Baranki Wielkanocne Caritas.

 

15. Jest najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim.

 

16. Zapowiedzi przedślubne: II – Tomasz Bondyra, kaw. z Białowoli, par. tutejszej i Katarzyna Czapka, panna z Jarosławca par. tamtejszej; II – Sebastian Czerwonka kaw. z Lipska par. tutejszej i Małgorzata Palonka, panna z Potoczka, par. św. Ducha w Krasnobrodzie; II – Paweł Paszko, kaw. z Lublina, par. M.B. Różańcowej i Katarzyna Sałach, panna z Lipska par. tutejszej; II – Łukasz Niemiec, kaw. z Biłgoraja par. św. Jerzego i Katarzyna Hurkała, panna z Lipska, par. tutejszej.

 

17. W tym tygodniu zmarł ś. p. Roman Kijek z Białowoli. Wieczny odpoczynek…