O G Ł O S Z E N I A

16 Niedziela Zwykła – 17. VII. 2011 r.

1. Są dary z Caritasu, będą wydawane jutro od godz. 18:00.

2. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów. Dla rolników to okres intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw.

3. Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia: we środę obchodzimy wspomnienie bł. Czesława – prezbitera; w piątek św. Marii Magdaleny; w sobotę św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

4. Trwają zapisy na pielgrzymkę na Jasna Górę u ks. Krystiana.

5. Klub Abstynenta „Wiarus” organizuje wyjazd do Lichenia 28 lipca wieczorem powrót 31. Koszt 120 zł. w tym 2 noclegi. Zapisy w klubie „Wiarus” albo pod nr tel.: 627-15-00.

6. Za tydzień z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Zbiórka do puszek na MIVA POLSKA, środki transportu dla misjonarzy.

7. Jest do nabycia kolejny nr tygodnika „Niedziela”.

8. Dobremu Bogu zawierzajmy wypoczywających na wakacjach, nas samych i tych, którzy prosili nas o modlitwę; módlmy się w intencji chorych, bezrobotnych i załamanych na duchu. Pod Twoją obronę…

9. Zawierzajmy całą naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. ks. Ryszarda Sierkowskiego, kan. i dziekana z Tarnogrodu, naszego rodaka z Lipska Polesie, który przeżył 64l. Wieczny odpoczynek…