O G Ł O S Z E N I A

33 Niedziela Zwykła – 18. XI. 2012 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na budownictwo kościelne.

2. Jutro przypada wspomnienie błogosławionej Salomei, dziewicy, we wtorek świętego Rafała Kalinowskiego, kapłana, we środę Ofiarowanie NMP, we czwartek świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej – w tym dniu wyrażamy wdzięczność naszemu P. organiście, zespołom śpiewaczym i scholi. W sobotę świętych męczenników Andrzeja Dung Lac i Towarzyszy. W sobotę doroczny odpust parafialny w kościele Świętej Katarzyny w Zamościu. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 11.00 przez Pasterza naszej Diecezji.

3. W następną niedzielę – ostatnią w roku liturgicznym przeżywać będziemy uroczystość Chrystusa Króla. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek na nasze Katolickie Radio Zamość.

4. Spotkanie KSM i teatrzyku odbędzie się w piątek o godz. 18:00.

5. Stowarzyszenie kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ zaprasza mieszkanki i mieszkańców Lipska do udziału w warsztatach twórczości regionalnej. Udział w warsztatach jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne materiały. Miejsce realizacji warsztatów – świetlica wiejska. Harmonogram oraz tematyka warsztatów rękodzieła: 19.11.2012 (poniedziałek) w godz: 15.00-20.00 anioły z masy solnej 20.11.2012 (wtorek) w godz: 15.00-20.00 anioły z wikliny papierowej i kory. Białowola w szkole: 21.11.2012 (środa) od 14.00-20.00 I Etap, Makrama – sztuka artystycznego wiązania sznurków, 22.11.2012 (czwartek) od 15.00-20.00 II Etap Makrama – sztuka artystycznego wiązania sznurków.

6. Ofiary na pokrycie kosztów remontu świetlicy.

7. Podziękowanie za sprzątanie kościoła w Lipsku.

8. Jest do nabycia „Niedziela”: 1. Art. „Czas odzyskać Polskę” 2. Art. „Co raz więcej prawdy o Smoleńsku” 3. Art. „W cieniu katedry”, są kalendarze KRZ, z wieńcami dożynkowymi i rolników.

9. We środę odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Milczuka z Lipska, przeżył 82 l. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Feliksa Kuźmę z Białowoli, przeżył 79 lat. R.I.P.

 

Z serdecznym pozdrowieniem i błogosławieństwem

Ks. Andrzej Traczykiewicz – Proboszcz Parafii