31  – VII – 2016r.

1. Obchodzimy 18. Niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Dziś zakończenie XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Zachęcam do oglądania transmisji telewizyjnej.
  2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek od. godz. 9.00.
  3. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi a także czas indywidualnej modlitwy o trzeźwość narodu polskiego. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.
  4. We wtorek, 2 sierpnia kościołach parafialnych możliwość uzyskania pod zwykłymi warunkami odpustu zupełnego „Porcjunkuli”. Tego dnia wyrusza 34. Diecezjalna Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę.
  5. W sobotę, 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
  6. W niedzielę, 7 sierpnia obchodzić będziemy odpust u św. Romana. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  7.  Zapowiedzi przedślubne: zap 2. Dążałowicz Marcin, kaw. z Goraja i Łowicka Anna, panna z Lipska, zap 2. Paszko Tomasz, kaw. z Lipska – Kosobud i Urban Sylwia, panna z Zamościa, par. Matki Bożej Królowej Polski.
  8. Módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw i za przebywających na wakacjach.
  9.  Jest do nabycia tygodnik Niedziela. Zachęcamy do lektury.