IV Niedziela Wielkiego Postu – 18. 03. 2012 r.

1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę powołaniową. Gościmy Siostry bezhabitowe ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Imienia Jezus. Siostry dzielą się z nami świadectwem wiary i swoim doświadczeniem życia we wspólnocie zakonnej.

2. Na sumie gościmy zespoły śpiewacze: „Roztoczanki” z Wólki Wieprzeckiej, „Białowolanki” z Białowoli i „Echo Lipska” z Lipska.

3. Kurie Legionu Maryi w Zamościu serdecznie zapraszają na doroczną uroczystość legionową ACIES w kościele Św. Katarzyny w Zamościu 24.03.2012 r. o godz. 9:30. Zaproszenie na Jerycho 22-28.03.2012 r.

4. Misterium Meki Pańskiej w Zamościu sobotę 31 marca o godz. 20:00 w parafii rodzinnej ks. Krystiana, serdecznie zapraszamy.

5. Zapraszam do uczestnictwa w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za kogoś zmarłego albo za siebie.

6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się za tydzień. Program.

7. W tym roku w Niedzielę Palmową planujemy modlitwę za zmarłych na cmentarzu, poświęcenie palm i procesję do kościoła parafialnego o godz. 11:30. Ogłaszam 2 konkursy 1 na najładniejszą 2 na największą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu po sumie. Zapraszam do udziału dzieci, młodzież, dorosłych i nasze koła gospodyń wiejskich.

8. Spotkanie teatrzyku w piątek po drodze krzyżowej dla młodzieży i w sobotę o godz. 18:00, w sobotę zbiórka ministrantów o 10:00.

9. W piątek odbyło się walne zgromadzenie sprawozdawczo-organizacyjne członków naszego klubu sportowego „Metanoja”. Wczoraj odbył się mecz sparingowy z Legionem Komarów. Wygraliśmy 2:1.

10. Od dziś można nabyć świece tzw. Paschaliki. Nabycie tych świec będzie naszą konkretną pomocą dla biednych dzieci, a zarazem będzie to nasza jałmużna postna.

11. Bóg zapłać za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

12. Zapowiedzi przedślubne: II – Krzysztof Lalik, kawaler z Szewni Górnej, par. tutejszej i Monika Iskierka, panna z Rachań, par. Rachanie

13. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim. 1. Art. „Koniec religii w szkole?”, 2. Art. „Próba zamachu na religię w szkołach”.

14. Prośmy przez wstawiennictwo Matki Bożej i za przyczyną patrona naszej parafii św. Jana Chrzciciela o potrzebne nam łaski i dary, byśmy naszym dobrym, przemienionym przez pokutę życiem, odpowiadali na miłość Bożą objawioną nam w Chrystusie Jezusie; polecajmy także intencję wyboru naszego nowego biskupa oraz za nasze Rekolekcje wielkopostne i Ks. rekolekcjonistę. Pod Twoją obronę…