II Niedziela Zwykła  –  18. I. 2013 r.

 

1. W dniu wczorajszym zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Szczerze dziękujemy za wspólną modlitwę, świadectwo wiary. Jesteśmy wdzięczni za Waszą gościnność, zapewniony transport: dziękuję Panom, którzy po nas przyjechali, poświęcili swój czas i odwieźli na plebanię. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby kościoła, na cmentarz, na świetlicę, dla p. organisty i za ofiary dla księży.

 

2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Dzień Migranta i Uchodźcy. To zachęta do podejmowania ewangelizacji i niesienia pomocy emigrantom w zachowaniu mocnej wiary. Trwamy w Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

3. Dzisiaj wypada dzień imienin Biskupa Pomocniczego Mariusza Leszczyńskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o Solenizancie.

 

4. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania dziś po sumie.

 

5. Spotkanie opłatkowe dla Rady parafialnej odbędzie się dzisiaj na plebanii o godz. 15:00.

 

6. We wtorek, 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych Babciach i Dziadkach. Także we wtorek wypada wspomnienie świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

7. W piątek, 24 stycznia wspominamy świętego Franciszka Salezego, patrona pracowników mediów. Otoczmy naszą modlitwą dziennikarzy.

 

8. W sobotę obchodzimy święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła i kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

9. Wraz z rozpoczęciem Nowego Roku w naszej Diecezji coraz intensywniej przebiegają wielorakie przygotowania do właściwego przeżycia kanonizacji błogosławionego Papieża Jana Pawła II. Jedną z form uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu jest pielgrzymka do Rzymu. Bardzo proszę o przekazanie do kancelarii parafialnej informacji o zapisaniu się na pielgrzymkę na kanonizację błogosławionego Jana Pawła II.

 

10. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim: 1. Art. „Profanacja obrazów w Kalwarii Pacławskiej”, 2. Art. „Odkryto nowe dokumenty o zbrodni katyńskiej”, 3. Art. „Cywilizacja bez matki i ojca”?, Dodatek: Adhoratacja apostolska: „Ewangelium gaudium”.

 

11. Mieszkający w Białowoli ś.p. Stanisław Milczuk, zmarł w Szczecinie i tam został pochowany, przeżył 78 l. Wieczny odpoczynek…

 

12. Opiece Matki Bożej zawierzajmy nas i nasze rodziny. Pod Twoją obronę…