Niedziela  Zesłania  Ducha  Świętego

19. V. 2013 r.

 

1. Świętujemy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duch Święty prowadzi Kościół po drogach czasu. On daje nam łaskę wiary i odwagę do jej wyznawania przed światem. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy w liturgii Kościoła Okres Wielkanocny.

2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Poświęcenie pól: modlitwy błagalne o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy w Białowoli o 10:00, w Zarzeczu o 15:00 i w Lipsku Kosobudach o 17:00.

3. Trwają nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny, które w kościele parafialnym po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00, w Zarzeczu o 17:00 a w Białowoli o 18:30.

4. Spotkanie z dziećmi i rodzicami klas II przed I Komunią Świętą we wtorek i czwartek o godz. 16:00. Spowiedź dzieci i rodzin odbędzie się w sobotę 25 maja od godz. 8:00.

5. Spotkanie z dziećmi i rodzicami klas III przed Komunią Świętą Rocznicową w piątek o godz. 16:00.

6. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w naszej Parafii I Komunia św.

7. W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

8. Taca za tydzień będzie przeznaczona na budownictwo sakralne w naszej Diecezji.

9. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary na potrzeby parafii.

10. Zapowiedzi przedślubne: I: Makowski Andrzej, kaw. z Jarosławca, par. Jarosławiec i Iza Barszcz, panna z Lipska-Kosobudy, par. tutejszej; Bartłomiej Gradziuk, kaw. z Lipska , par tutejszej i Katarzyna Dorocicz, panna z Szyszkowa, par. Potok Górny; II: Paweł Magdziak, kaw. z Białowoli i Monika Pyś, panna z Białowoli, oboje parafii tutejszej.

11. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli”: 1. Art.: Matka Kościoła”, 2. Art. Prześladowania chrześcijan w Chinach”, 3. Art. Ten rok będzie zły, następny jeszcze gorszy”.

12. Przez wstawiennictwo naszego Patrona i Matki Bożej, powierzajmy cały świat i wszystkie jego problemy, a także naszą Ojczyznę, parafię, siebie samych i nasze rodziny. Pod Twoją obronę…

13. Zmarła śp. Maria Chmielewska z Lipska-Polesie, przeżyła 83 l. pogrzeb we wtorek. Wieczny odpoczynek…