O G Ł O S Z E N I A

 

VII Niedziela Zwykła  –  19. 02. 2012 r.

 

1. Od dziś rozpoczyna się 45. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest on zachętą, by ostatnie dni karnawałowej zabawy nie były okazją do upijania się, a także do podjęcia postanowienia abstynencji w Wielkim Poście.

 

2. W najbliższą środę, 22 lutego, zwaną Popielcem, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Ten czterdziestodniowy czas postu i umartwienia, ma na celu pomóc nam przygotować się, poprzez nawrócenie i wzmocnienie wiary, do obchodów Misterium Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Kościół wzywa w tym czasie swoich wiernych do walki z grzechem poprzez post, modlitwę i jałmużnę. Środa Popielcowa jest w całym Kościele dniem ścisłego postu (tzn. post ilościowy – możemy spożyć tego dnia trzy posiłki, w tym jeden do syta, obowiązuje on wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia do rozpoczęcia 60 roku życia i post jakościowy – wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia).

 

3. W Środę Popielcową na znak podjęcia pokuty posypujemy głowy popiołem. W tym dniu Msze św. będą: w Lipsku o godz. 12:00 i 18:00, w Zarzeczu o 16:00 a w Białowoli o 17:00.

 

4. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki w Zarzeczu: o godz. 15:00, w Białowoli o 16:30, w Lipsku o 16:00, dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania o 18:00. Gorzkie Żale w niedziele w Białowoli o 8:45, w Zarzeczu po Mszy świętej a w Lipsku po sumie. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych możemy uzyskać odpust zupełny.

 

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania za tydzień po sumie.

 

6. Jest do zapłacenia faktura ze energię elektryczną z kościoła parafialnego – ogrzewanie i oświetlenie za okres od 07.12.2011 do 06.02.2012 na sumę 1635.01zł. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na zapłacenie tej faktury za prąd.

 

7. Spotkanie KSM w piątek o godz. 19:00, w sobotę zbiórka ministrantów o 10:00.

 

8. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim.

 

9. Prośmy przez wstawiennictwo Matki Bożej i za przyczyną patrona parafii św. Jana Chrzciciela w intencji Ojczyzny, módlmy się dla nas o dobre i pobożne przeżywanie czasu Wielkiego Postu. Pod Twoją obronę…

 

10. Wczoraj pożegnaliśmy ś. p. Mieczysława Psiuka z Białowoli. Przeżył 61l. Niech z Bogiem odpoczywa. Wieczny odpoczynek…