O G Ł O S Z E N I A

Niedziela Najświętszej Trójcy – 19. VI. 2011 r.

1. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom za przygotowanie dzisiejszej uroczystości I Komunii Świętej. Rodzicom za piękne przystrojenie świątyni i wszelkie prace w kościele, wokół kościoła. Serdeczne podziękowanie składam ks. Krzysztofowi wikariuszowi i P. Stanisławowi organiście.

2. Biały tydzień dla dzieci, zapraszam na wieczorne Msze św. o godz. 18:00.

3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w Białowoli we środę o 9:00 a w Lipsku o 18:00

4. Próba dzieci rocznicowych we środę i spowiedź dla tych co nie byli jeszcze o godz. 16:00.

5. Zbiórka lektorów i ministrantów całej parafii przed Bożym Ciałem we środę o godz. 19:00.

6. We czwartek Boże Ciało. Główna Msza św. w Lipsku o godz. 10:00 w Zarzeczu o 7:30 i w Białowoli o 8:30. Następnie procesja do 4 ołtarzy w Lipsku: 1 za zakrętem na gościńcu, 2 przy szkole, 3 przy remizie, 4 przy Ośrodku Zdrowia, tam będzie zakończenie procesji. Zwracam się z gorącą prośbą do członków Kółek Różańcowych i Legionu Maryi, aby zatroszczyli się o godny wygląd chorągwi, sztandarów i feretronów, które będą niesione podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszam dzieci z klas II i III, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca inne dzieci do asysty przy chorągwiach. Zwracam się zabezpieczenie trasy przez druhów z OSP z Lipska i OSP z Białowoli. Was drodzy mieszkańcy Lipska proszę o udekorowanie domów znakami eucharystycznymi np. obraz ostatniej wieczerzy wystawić w oknie alby wyciąć literki IHS i przykleić, ubrać bramę, obejście wokół posesji, okażmy ze czekamy na tak Dostojnego Gościa. We czwartek obchodzimy Dzień Ojca, zachęcam do wspólnej modlitwy w intencji naszych Ojców żyjących i zmarłych.

7. Doroczny odpust ku czci św. Jana Chrzciciela odbędzie się 24 czerwca w piątek, Msze św. o godz. 7:30, 12:00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi dziekan naszego dekanatu Krasnobród ks. prałat Eugeniusz Derdziuk. Msze św. w Białowoli o 9:15 a w Zarzeczu o 10:45.

8. Za tydzień w niedzielę Prymicje naszego ks. Romana Pupca z Zalesia. Uroczysta Msza święta prymicyjna w kościele parafialnym w Lipsku o godz. 12:00. Serdecznie wszystkich parafian i miłych gości zapraszamy. Proszę mieszkańców Zalesia, Białowoli i Lipska Kosobud, OSP Białowola o udekorowanie trasy przejazdu księdza prymicjanta.

9. Dziękuję za dar do kościoła od rodziców dzieci pierwszokomunijnych: ten przepiękny chodnik rozłożony przez cały kościół.

10. Zapowiedzi przedślubne: I: Piotr Stąsiek, kaw. z Zamościa, par. OO. Franciszkanie i Małgorzata Gradziuk, panna z Lipska, par. tut.; Tomasz Winiarski, kaw. z Zalesia, par. tut. i Klaudia Wielgusiak, pana z Zamościa, par. MBKP; Mariusz Machałek, kaw. z Zarzecza, par tut. i Lucyna Kuźniar, wdowa z Rzeszowa, par. Podwyższenia Krzyża Świętego.

11. Jest kolejny nr „Niedzieli”. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Renatę Toporowską z d. Iwaniak i jej męża Stanisława, którzy tragicznie zginęli oraz Feliksę Wiśniewską z Szewni Górnej. Wieczny odpoczynek…