O  G  Ł  O  S  Z  E  N I A

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1 maja 2011 r.

1. Obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Jednocześnie radujemy się, że od dziś będziemy mogli zwracać się do Boga za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II w naszych potrzebach. Niech nowy błogosławiony wyprasza nam dar zawierzenia Bogu, miłości do Kościoła i Maryi oraz wierności Ewangelii.

2. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna jest świętem Miłosierdzia Bożego, a zarazem dniem patronalnego odpustu w Zarzeczu. Uroczysta Msza św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 13:00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Marcin Pudo. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Bóg zapłać za przygotowanie odpustu i obiadu.

3. Przeżywamy dziś święto patronalne Caritas. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na fundusz Caritas. Bóg zapłać za hojne ofiary na rzecz organizacji niosącej pomoc potrzebującym.

4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca maja, zmiana tajemnic różańcowych.

5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele parafialnym po Mszy św. o g. 18.00, w Białowoli o 18:30 a w Zarzeczu o 17:00.

6. Jutro przeniesiona liturgiczna uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – Patrona Polski.

7. We wtorek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. W naszym kościele tego dnia Msze św. sprawowane będą o g. 7.30 i 12.00, w Białowoli o 9:30 a Zarzeczu o 10:45.

8. W środę liturgiczne wspomnienie św. Floriana męczennika. Święto patronalne strażaków; w piątek wspomnienie św. apostołów Filipa i Jakuba.

9. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. W naszym kościele i w kaplicach jak zawsze będzie okazja do spowiedzi. Msze św. w Zarzeczu o 17:00, w Lipsku o 18:00 i w Białowoli o 19:00. Do chorych ks. Krzysztof uda się od godz. 9:00 a ks. proboszcz od 10:30.

10. W przyszłą niedzielę ofiarami na tacę  wspieramy nasze Diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne.

11. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer specjalny „Niedzieli” z płytką DVD ze spotkania z młodzieżą świata w Częstochowie w 1991 r.

12. Zmarła śp. Anna Tymura  z Lipska, pogrzeb we wtorek o godz. 15:00, wyprowadzenie z domu o 14:30. Módlmy się za zmarłą śp. Annę. Wieczny odpoczynek…