Niedziela

Święto Ofiarowania Pańskiego

2. 02. 2014 r.

 

1. Dziś przypada święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Za chwilę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie zakonów klauzurowych.

 

2. Pasterz naszej Diecezji Ksiądz Biskup Marian Rojek obchodzi w dniu dzisiejszym 8 rocznicę konsekracji biskupiej. Polecajmy Go w naszych modlitwach.

 

3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu (i zmiana tajemnic różańcowych).

 

4. Jutro wspominamy świętego Błażeja, biskupa Sebasty, miasta położonego na terenie dzisiejszej Turcji. Umarł on jako męczennik około roku 316. Tradycja sięgająca wczesnego średniowiecza przekazała pamięć o nim jako orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Pod koniec Mszy świętej będziemy mogli otrzymać specjalne błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.

 

5. W środę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Poświęcenie soli.

 

6. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz. 16:00.

 

7. W piątek, pierwszy miesiąca księża udadzą się do chorych od godz. 9:00.

 

8. Za tydzień gościć będziemy ks. Jarosława Feresza z Zamościa z parafii rodzinnej naszego ks. wikariusza Krystiana. Będzie głosić kazania. Po Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek jako pomoc przy budowie kościoła p.w. Św. Bożej Opatrzności.

 

9. Zbliża się kanonizacja bł. Jana Pawła II. Niech każdy z nas odpowiednio przygotowuje się wewnętrznie do tego wydarzenia. Kto ma pragnienie i możliwości wyjazdu do Rzymu niech podejmie decyzję i zgłosi swój udział.

 

10. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim: 1. Art. ” Wizyta ad limina apostolorum”, 2. Art.” O siostrach klauzurowych”, 3. List pasterski na dzień życia konsekrowanego.

 

 

11. Zmarła ś.p. Danuta Pilip z Lipska, przeżyła 78 l. Pogrzeb we wtorek. Wyprowadzenie z domu o godz. 13:15. Msza św. w kościele o 14:00.