Niedziela 9 Zwykła – 2. VI. 2013 r.

1. Serdecznie dziękuję za piękny i pobożny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję za przygotowane ołtarze mieszkańcom Osiedla przy kościele i Lipska Kosobud. Będą zdjęcia na stronie internetowej.

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Dziękczynienia – duchowe wotum za wolność i niepodległość. Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych.

3. Dzisiaj o godz. 16:00  rozpocznie się poświęcenie pól, ogrodów, działek, sadów, lasów w Lipsku Polesiu i Szewni Górnej. Po kapłanów proszę przyjechać na godzinę 15:45.

4. Są dary z Caritasu: dżem truskawkowy i kasza gryczana, zapraszam do pracy na jutro rano od godz. 8:00 albo po południu od godz. 16:00 a następnie po odbiór darów. Jeśli ktoś jest chory proszę zatroszczyć się o sąsiadów, zrobić dobry uczynek i przyjechać po dary.

5. We czwartek, 6 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy św. o g. 18:00 pójdziemy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy wokół kościoła. Na zakończenie będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa wianeczków i małych dzieci. Zapraszamy dziewczynki z klas II i III do sypania kwiatów; chłopców do niesienia różańca. Prosimy o włączenie się w obsługę procesji wszystkie wspólnoty naszej parafii tak, jak to miało miejsce w Boże Ciało.

6. W piątek, pierwszy miesiąca wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do chorych ks. Krystian uda się od godz. 8:00, po ks. proboszcza proszę przyjechać przed godz. 9:00. Z racji na uroczystość tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jednocześnie uroczystość obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

7. W najbliższą sobotę wypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

8. Do czwartku przyjmujemy zapisy i wpłaty na wyjazd dzieci wraz z rodzicami klas 2 i 3 szkoły podstawowej do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Cena 70 zł: w tym przejazd autokarem, rejs statkiem po Wiśle, obiad. (W zależności od ilości osób). Wstępnie wyjazd odbędzie się w poniedziałek 10 czerwca wyjazd o 6:00 rano powrót o 21:00. Dzień wyjazdu może ulec zmianie.

9. Zbiórka ministrantów we środę o godz. 19:00 a spotkanie KSM we czwartek o 19:00.

10. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby parafii: PP. Iwaniccy z Lipska 100 zł.

11. Zostały zakończone prace na budynku świetlicy POKSiR, wymiana częściowa konstrukcji dachu i położona została nowa blacha. Fachowcy oceniają, że prace wykonane są dobrze, można obejrzeć osobiście bądź na stronie internetowej parafii. Całkowity koszt wyniósł 30 tys. 500 zł.

12. Zapowiedzi przedślubne: II: Łukasz Cofała, kaw. z Zamościa, par. Miłosierdzia Bożego i Angelika Prokopowicz, panna z Lipska; Damian Komórek, kaw. z Jatutowa, par. św. Krzyża Zamość i Iwona Kuźma, panna z Białowoli, par. tut.

13. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli” 1. Art. „Świadectwo Prymasa Polski o Papieżu Janie XXIII”, 2. Art. „Serce Jezusa kołem ratunkowym dla świata”, 3. Art. „Co z religią na maturze?”

14. Pożegnaliśmy w tym tygodniu śp. Edwarda Jasicę z Lipska Polesia, 73 l. Wieczny odpoczynek…